Нестача води в Україні: експерти Укргідрометцентру вказали на найбільш проблемні регіони.

Найбільш напружена ситуація з нестачею води зафіксована метеорологами в басейні Південного Бугу, а також у річках суббасейнів Середнього та Нижнього Дніпра.

Відповідна оцінка водності основних річок України з метою оцінювання настання (ймовірності настання) маловоддя за квітень 2025 року була оприлюднена на сайті Укргідрометцентру, повідомляє Укрінформ.

"Квітень звичайно вважається місяцем з підвищеним рівнем водності через весняне водопілля на ріках. Проте в 2025 році, з огляду на слабке або відсутнє весняне водопілля, у квітні на більшості річок країни спостерігалося зниження водності, яке було значно нижчим за звичайні показники. На багатьох ділянках річок зафіксовано маловоддя, що є основним критерієм оцінки ситуації. Найбільші проблеми виявилися в басейні Південного Бугу та ріках суббасейнів Середнього і Нижнього Дніпра", - повідомили в установі.

Зазначається, що близькою до норми та дещо більшою за неї (92-130%) водність спостерігалася на Дністрі (пост Галич), його притоці р. Стрий, Пруті (пост Чернівці) та Інгулі (пост Кропивницький).

Згідно з даними Укргідрометцентру, на річці Інгулець (пост Кривий Ріг) рівень води досяг 98% через функціонування водосховища, розташованого вище за течією.

"Меншою за норму (50-75 %) водність відмічалась на Тисі, Дністрі (пост Заліщики), по припливу води до Дністровського водосховища, Західному Бузі (пост Кам'янка-Бузька), Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі) та на українській ділянці Дунаю", - заявили метеорологи.

Згідно з їхніми дослідженнями, рівень водності в ряді водотоків, таких як приплив до Київського водосховища, пригирловій ділянці Прип'яті, а також у притоках річок Стохід, Стир, Горинь, на Десні, Ворсклі (суббасейн Середнього Дніпра), Сіверському Дінці (пост Чугуїв) та на річках Латориця і Уж (Закарпаття), виявився значно нижчим за норму, що становить 21-49%.

Відзначається, що маловоддя спостерігається в верхній частині річки Прип'ять, а також в її притоках, таких як річки Случ, Уборть, а також на притоку Десни — річці Сейм (пост Мутин). Також проблеми з водними ресурсами виявляються в річках суббасейнів Середнього та Нижнього Дніпра, зокрема в Тетереві, Росі, Сулі, Пслі, Орілі, Самарі. Це впливає на рівень води в Кременчуцькому, Кам'янському та Дніпровському водосховищах, а також на річках Сіверський Донець (за винятком верхнього течії), Південний Буг і його притоці р. Синюха.

Згідно з даними Українського гідрометеорологічного центру, у верхів'ї річки Прип'ять та її притоках, а також у ріках Стир, Горинь, Случ і Уборть, спостерігалася місячна водність, що була нижчою за середньорічні показники найменш водяного місяця. Аналогічні умови були в ріках суббасейну Середнього Дніпра, зокрема у Тетереві та Рося, а також у Південному Бузі та його притоці — річці Синюха.

"Складна гідрологічна ситуація склалась на річці Тетерів у створі поста Житомир - протягом січня-квітня 2025 р. утримувалось маловоддя за всіма критеріями, як основним, так і допоміжними, зокрема витрати води були нижчими за значення екологічної витрати, що є критичним для функціонування екосистеми річки, і були в межах 78-90% її величини", - заявили метеорологи.

Як повідомлялося, 26 лютого 2025 року в Укргідрометцентрі заявили, що в Україні цьогоріч може сформуватися низьке весняне водопілля, що може мати істотні і довготривалі негативні наслідки.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.