Львівський мешканець налагодив канал контрабанди в Угорщину за суму в 17 тисяч доларів.
Правоохоронні органи виявили 66-річного жителя Львова, який створив схему незаконного перетину кордону з Угорщиною за 17 тисяч доларів. Інформацію про це надали у поліції Львівської області.
Фігурант розробив детальний план та маршрут незаконного перетину кордону та надав "клієнту" інструкції щодо порядку дій під час переходу на територію Угорщини. Також львів'янин організував йому проживання у готелі та доставку до точки перетину у Закарпатській області.
За планом, на місці чоловіка повинні були зустріти люди, які перевели б його через кордон та допомогли б з оформленням документів біженця.
Зловмисника було виявлено, і 6 березня правоохоронні органи затримали підозрюваного у Львові після того, як він отримав 17 тисяч доларів від свого "клієнта".
У прокуратурі Львівської області повідомили, що підозрюваний створив злочинну схему ще в лютому 2025 року. Мешканець Львова вимагав у "клієнта" надати копію паспорта для оцінки ймовірної співпраці з правоохоронними органами, і той виконав цю вимогу.
Згідно з інформацією прокуратури, підозрюваний стверджував, що в певний день він супроводить чоловіка до Закарпатської області, де його підвезуть на відстань 100 метрів до державного кордону. Там інші особи допоможуть йому перейти в Угорщину та отримати статус біженця.
Йому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Покарання, яке передбачено цією статтею, включає ув'язнення на термін від семи до дев'яти років з можливістю позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскацію майна.
Досудове розслідування триває, поліцейські встановлюють причетність підозрюваного до вчинення інших злочинів.
Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин Львова – приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу та слідкуйте за нами на Facebook!