Легенда українського мистецтва. Художник Володимир Микита пішов з життя на 95-му році свого існування.

Про це пише РБК-Україна із посилання на повідомлення голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького у Facebook.

"Сьогодні на 95 році життя відійшов у вічність іменитий художник наш земляк, Володимир Микита. Це - людина-епоха, патріарх закарпатської школи живопису, академік Національної Академії мистецтв України, народний художник України, лауреат Шевченківської премії", - написав Білецький.

За його словами, полотна Володимира Микити стали впізнаваним символом Закарпаття. Він передавав у картинах самобутність краю, красу його людей, глибину традицій та непереможний дух української ідентичності.

"Володимир Васильович залишив після себе безцінну спадщину, яка буде жити вічно в його творчості, в пам'яті учнів і в серцях всіх, хто цінував його мистецтво," - зазначив Білецький.

Володимир Микита (зображення: Facebook/Ужгород 24)

Володимир Микита є одним із найвидатніших митців закарпатської живописної школи. Його твори наповнені глибоким патріотизмом і з неповторною щирістю зображують повсякденне життя та атмосферу сіл Закарпаття.

Він з'явився на світ 1 лютого 1931 року в селі Ракошино, що на Закарпатті. Навчання проходив в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, де отримував знання від таких видатних українських живописців, як Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай та Федір Манайло. Незважаючи на те, що в 1950 році його не прийняли до Львівського інституту через політичні причини, він не здався і продовжував займатися творчістю.

Після завершення військової служби, художник понад півстоліття віддавав свої сили Закарпатським художньо-виробничим майстерням. З 1962 року він став членом Спілки художників України, а в період з 1996 по 1999 рік очолював Закарпатську організацію цієї спілки. Крім того, він викладав у Закарпатському художньому інституті, названому на честь Ерделі.

Його внесок у мистецтво відзначено численними нагородами, серед яких - звання народного художника України (1991), членство в Академії мистецтв, Шевченківська премія (2005), ордени Ярослава Мудрого IV і V ступенів, а також Золота та Велика золота медалі Національної академії мистецтв України.

Володимир Микита був удостоєний звання народного художника України (джерело: Facebook/Ужгород 24)

Серед найвидатніших творів художника можна відзначити "Вчитель на пенсії", "Моя матуся", "Портрет Ф. Манайла" та "Запізніла весна". Його живописні роботи демонструвалися не лише в Україні, але й у багатьох інших країнах, таких як Франція, Італія, Японія, Канада, Німеччина та інші, а також знаходяться у музеях та приватних колекціях по всьому світу.

Володимир Микита працював у жанрах портрету, пейзажу, натюрморту й побутової композиції. Його мистецтво вирізняється глибокою філософією, майстерною композицією та впізнаваною живописною манерою.

Твори Володимира Микити (зображення: Вікіпедія)

Навіть у 94 роки Володимир Микита продовжував малювати. В одному з останніх інтерв'ю Укрінформу він заявив:

"Усе починається з ідеї, з задуму. Саме після цього стартує процес. І, безперечно, це не випадковість. Раніше я мав певний графік, якого дотримувався протягом багатьох років. Життєва мета повинна бути чіткою, адже саме вона визначає програму та всі твої життєві вектори. Моя основна мета завжди полягала в творчості. Однак зараз мені важко дотримуватися звичного режиму, оскільки моє тіло більше не дозволяє працювати щоденно, як раніше", - поділився художник.

Також у той момент художник поділився, що в останні часи переважно "творив" у своїх снах. Саме там до нього приходили образи майбутніх полотен і навіть кольори, які він потім втілював у життя.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.