В Україні було виявлено виробництво підроблених агрохімікатів відомих світових брендів: здійснено 89 обшуків, під час яких вилучено фальсифіковану продукцію на суму 100 мільйонів гривень, повідомляє Національна поліція. Дивіться ФОТОрепортаж.

Правоохоронці виявили злочинну організацію, яка займалася виробництвом і продажем підроблених агрохімікатів, маскуючи їх під продукцію відомих світових брендів. У рамках операції було проведено 89 обшуків у 12 областях, під час яких було вилучено фальсифіковану продукцію на суму 100 мільйонів гривень.

Цю інформацію передає Цензор.НЕТ, посилаючись на відділ комунікацій Національної поліції.

За інформацією, отриманою від оперативників Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції, у співпраці зі слідчими Головного слідчого управління та під керівництвом Офісу Генерального прокурора, було виявлено злочинну мережу, що організувала в Україні великий бізнес з виробництва і розповсюдження підробленої агропродукції. У складі цієї кримінальної організації діяло 8 угруповань, до яких входило понад 20 громадян України.

Як здійснювалось нелегальне виробництво?

За інформацією Національної поліції, злочинці створили вісім нелегальних виробництв, де вели масове виробництво пестицидів. Для виготовлення їхньої продукції, що містила небезпечні та токсичні компоненти, фігуранти замовляли та отримували сировину з Китаю.

"Надалі члени угруповання маркували незаконно виготовлену сільськогосподарську продукцію товарними знаками провідних агрохімічних компаній Європи та США. З цією метою на території Київської та Одеської областей створили 2 цехи з виробництва відповідної поліграфічної продукції (захисних голограм, етикеток, упаковок, інструкцій тощо). Крім того, у Харківській області функціонувало окреме виробництво тари для контрафактної продукції", - пояснили правоохоронці.

Збут фальсифікованої продукції під виглядом оригінальних товарів здійснювався на території України та країн Європейського Союзу через онлайн-магазини та логістичні компанії.

Протягом березня-липня цього року злочинці виготовили більше 400 тонн підроблених агрохімікатів. Очікуваний прибуток від їх продажу перевищував 200 мільйонів гривень.

Що знайшли під час обшуків?

Правоохоронці за активної підтримки підрозділів поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в областях та підрозділів тактико-оперативного реагування Департаменту патрульної поліції здійснили 89 обшуків у місцях, де здійснювалася незаконна діяльність. Ці дії охопили території Київської, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей, а також столицю України. В результаті операцій було виявлено і вилучено понад 175 тонн контрафактних товарів і сировини для їх виробництва, етикетки, пластикову упаковку, голографічні елементи захисту різних брендів, а також обладнання для їх виготовлення. Також вилучено банківські картки, документи, печатки підприємств, "чорнові" записи та грошові кошти в українській та іноземній валютах на загальну суму, що дорівнює приблизно 9 мільйонам гривень, а також 20 автомобілів.

Приблизна вартість конфіскованої підробленої продукції та матеріалів, необхідних для її виробництва, перевищує 100 мільйонів гривень.

Досудове розслідування проводиться в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. 4 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) та ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.

Після аналізу результатів експертних досліджень вилучених товарів буде ухвалене рішення про можливість повідомлення підозрюваним про їх статус.

Злочинну схему було виявлено завдяки тісній співпраці з поліцейськими підрозділів, які займаються боротьбою з наркозлочинністю, у таких регіонах, як Київ, Волинь, Закарпаття, Івано-Франківщина, Київщина, Львівщина, Миколаївщина, Одещина, Полтавщина, Рівненщина, Тернопільщина, Харківщина, Черкащина та Чернівецька область. У цій ініціативі брали участь також управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській та Тернопільській областях, а також слідчі з підрозділів Слідчого управління у Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. Співпрацювали також фахівці з Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митного законодавства Державної митної служби України та представники Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF). У рамках координації з Румунією була створена спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT).

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.