Європейському Союзу бракує сміливості відстоювати свої цінності: Іонова про ситуацію з Угорщиною.
Народна депутатка України, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення реалізації стратегічного курсу держави на інтеграцію до ЄС та НАТО, Марія Іонова, в інтерв'ю програмі "Європейський простір" з Юрієм Фізером, висловила думку, що Європейському Союзу наразі не вистачає більшої рішучості у захисті своїх цінностей, до яких зобов'язалася Угорщина.
Цю інформацію вона озвучила в ефірі каналу "Еспресо".
"Питання Угорщини не нове. Ми добре знаємо позицію цієї країни, яка, на жаль, часто діє в координації з Росією. Я б не перекладала всю відповідальність на українську сторону. Адже, коли Орбан порушував принципи, закладені в статуті Європейського Союзу, сам ЄС намагався діяти через дипломатію, діалоги, але не застосовував усіх механізмів, які мав у своєму розпорядженні. Питання постачання дешевої нафти вже вийшло за межі економіки й перейшло у політичну площину", - зауважила Іонова.
За словами народної депутатки, після Революції Гідності Україна захищала свої національні інтереси, зокрема в контексті ситуації в Закарпатській області. І це відбувалося розумно, системно й комплексно. Але вже після початку повномасштабного вторгнення Угорщина почала відверто зловживати ситуацією. І зрозуміло, ким вона тоді керувалася і ким керується зараз.
"На жаль, в контексті нафти та нафтопроводу "Дружба" українська влада проявила занадто багато компромісів. Однак, на мою думку, ми починаємо розумно формувати нашу стратегію в цій 'шаховій партії', - підкреслила Іонова."
Народна депутатка зазначила, що на сьогоднішній день спостерігається недостатня рішучість з боку Європейського Союзу у відстоюванні своїх власних принципів та угод, які сам ЄС затвердив, і які Угорщина зобов'язалася виконувати. Це вже не просто питання двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною, а й питання відповідальності Угорщини перед самим ЄС та дотримання європейських норм і стандартів.
"Я вважаю, що Європейський Союз мав би продемонструвати політичну волю. Здається, що переговори з Орбаном уже розпочалися. До того ж угорське суспільство поступово змінюється. Це видно з підтримки опозиційної партії, яка має 7 представників у Європейському парламенті. Ця політична сила проєвропейська, пронатовська, продемократична й послідовно підтримує Україну.
Отже, угорський аспект дійсно є ризикованим, оскільки ми усвідомлюємо, з ким вона налагоджує співпрацю. Питання, пов'язані з нафтою та газом, потребують термінового вирішення. Чому це має велике значення? Адже поруч знаходиться Словаччина, ситуація в якій також є складною, а також Болгарія. Таким чином, перед нами постає набагато ширша геополітична картина, - підсумувала Іонова.