Ексочільника Київради підозрюють у причетності до ухилення від проходження військової служби.
Посадова особа безпідставно виплачувала зарплату керівнику справ Київської міської ради, який був мобілізований до Збройних Сил України, та сприяла його "реінтеграції" у цивільну діяльність.
Екс-секретар Київської міської ради отримав підозру за неналежне виконання службових обов'язків і допомогу в ухиленні від військової служби. Він незаконно виплачував заробітну плату мобілізованому працівнику, який насправді не проходив службу в Збройних силах України, а також сприяв його "возвращенню" до цивільної діяльності. Завдані державі збитки становлять понад 690 тисяч гривень. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань у четвер, 10 липня.
"Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого встановлено факти службової недбалості та сприяння ухиленню від військової служби у Київській міській раді", - мовиться у повідомленні.
Згідно з матеріалами, які надав прокурор, колишньому заступнику міського голови та секретарю Київської міської ради висунуто обвинувачення. У період з 2022 по 2023 роки він незаконно виплачував заробітну плату керуючому справами Київради, який разом з іншими депутатами був призваний до лав Збройних Сил України. При цьому він добре усвідомлював, що цей працівник виконує військову службу. Його дії завдали державі збитків у розмірі понад 690 тисяч гривень.
Ба більше, колишній секретар міської ради направив лист до Київської міської військово-цивільної адміністрації із клопотанням відрядити мобілізованого працівника для роботи у Київській міській раді, де відсутні посади що підлягають заміщенням військовослужбовцями.
Таким чином, він фактично уникнув проходження військової служби, не з'явився у військову частину та не виконав жодних завдань, пов’язаних із захистом України.
Фігуранту повідомлено про підозру у службовій недбалості за ч. 2 ст. 367 КК України та у пособництві у сприянні самовільному залишенню військової частини за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України.
Покарання, передбачене цими статтями, може сягати до десяти років ув'язнення.
У відомстві не називають ім'я чиновника, проте ЗМІ припускають, що йдеться про Володимира Бондаренка.
На своїй Фейсбук-сторінці Бондаренко підтвердив, що отримав підозру, назвавши її "повністю необґрунтованою".
Напередодні стало відомо, що правоохоронні органи виявили корупційні схеми, які дозволяли ухилятися від мобілізації в Тернопільській, Одеській, Закарпатській, Харківській, Вінницькій та Львівській областях. Вартість таких "послуг" для чоловіків призовного віку досягала 25 000 доларів з кожного.
У Києві співробітники ТЦК надали підтримку тисячам ухильців - Державне бюро розслідувань.