Донецька обласна військова адміністрація організувала безкоштовне розміщення близько 10,8 тисячі евакуйованих громадян.

З серпня 2022 року Донецька обласна військова адміністрація активно допомагає в безкоштовному переселенні 10 793 евакуйованих цивільних осіб до більш безпечних територій України.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це на онлайн-брифінгу повідомив заступник начальника управління - начальник відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА Дмитро Пожарський.

"З моменту початку обов'язкової евакуації, оголошеної в Донеччині 2 серпня 2022 року, ми надали безкоштовне житло 10 793 людям. Найбільша кількість евакуйованих осіб переїхала до Кіровоградської області (4 591 особа), Житомирської області (1 138 осіб), Вінницької області (919 осіб) та інших регіонів. Практично вся Україна долучилася до процесу переселення наших громадян", - зазначив Пожарський.

Він підкреслив, що в Донецькій області процес безкоштовного розселення триває, і що щодня до транзитного пункту звертається значна кількість осіб, хоча не всі з них потребують допомоги у розселенні.

Протягом минулого тижня ми надали притулок 47 особам, серед яких 18 мали обмежені можливості, а також семеро дітей. Особи з обмеженими можливостями були розміщені у спеціалізовані заклади у Вінницькій та Хмельницькій областях. Інші ж були направлені до Хмельницької, Львівської та Закарпатської областей, - повідомив представник обласної військової адміністрації.

Він підкреслив, що людей розселяють туди, де "дуже і дуже пристойні умови проживання".

"Тільки по Закарпаттю у нас на сьогоднішній день безкоштовно розселено в цьому році вже 70 осіб, з них 34 дитини... І якщо потрібно безкоштовне житло, можна звертатися на гарячу лінію до військової адміністрації свого населеного пункту, і ми будемо разом з ними вирішувати питання, як вас розмістити в дуже прекрасних умовах", - запевнив співробітник обладміністрації.

Він зазначив, що в транзитному пункті евакуації, розташованому в Павлограді Дніпропетровської області, надається одноразова фінансова допомога в розмірі 10 800 грн для тих, хто проходить процес евакуації. Окрім того, там також доступні продуктові та гігієнічні набори. Після цього особа вирушає до міста, де їй буде надано тимчасове житло. Важливо, що всі евакуйовані через ці пункти особи заносяться до списку, який щотижня направляється до Міністерства соціальної політики обласною адміністрацією, і це відбувається щочетверга. Такий підхід дозволяє людям отримати фінансову підтримку як внутрішньо переміщеним особам на шість місяців за спрощеним порядком у новому місці проживання.

"Отже, незалежно від доходів, особа отримуватиме допомогу на проживання в розмірі від 2 до 3 тисяч гривень щомісяця протягом наступних шести місяців, щоб мати можливість стабілізувати своє фінансове становище та знайти роботу," - зазначив Пожарський.

Він підкреслив, що всіх жителів області завжди евакуюють та доставляють до нового місця проживання абсолютно безкоштовно.

"У нас щодня безкоштовно евакуаційним транспортом прибуває в залежності від безпекової складової від 50 до 100 людей. Ми їх безкоштовно доправляємо, куди треба, ніхто не платить за квитки ні на потяг, ні на автобус, до кінцевого місцевлаштування", - сказав посадовець.

За його словами, загалом на вчорашній день 58 043 людини (з початку обов'язкової евакуації - ред.) звернулися до облдержадміністрації чи місцевих військових адміністрацій і були евакуйовані за допомогою транзитних пунктів.

Люди можуть перебувати в транзитному центрі від одного до семи днів, поки їм знаходять безкоштовне житло. За даними квітня цього року, безкоштовно було розміщено 174 особи, серед яких 60 людей з обмеженими можливостями та 21 дитина. Це ті, хто потребував безкоштовного розселення, - підкреслив Пожарський, закликаючи громадян звертатися до місцевих органів влади для отримання допомоги з евакуацією та безкоштовним житлом.

У регіоні тривають евакуаційні заходи, наразі евакуйовано понад 1 млн 218,4 тис. цивільних, з них понад 190 тис. дітей та близько 46,5 тис. людей з інвалідністю.

Згідно з повідомленнями, обов'язкова евакуація цивільних осіб у Донецькій області розпочалася 2 серпня 2022 року. На сьогоднішній день, станом на 29 квітня 2025 року, з регіону виїхали понад 1 мільйон 218,4 тисячі людей, серед яких більше 190 тисяч дітей та приблизно 46,5 тисячі осіб з інвалідністю.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.