В Австралії дітей можуть засуджувати до довічного ув'язнення.
Відповідно до нововведених законодавчих норм, діти, що досягли 10-річного віку, можуть отримати довічний термін ув'язнення за 13 різних злочинів, до яких належать вбивство, нанесення тілесних ушкоджень, викрадення автомобілів та грабежі.
В Австралії виникли суперечки через запровадження нових законів щодо злочинності серед молоді, які дозволяють засудити до довічного терміну навіть дітей 10-річного віку. Про це повідомляє Nndtv.
Уряд Ліберальної національної партії Квінсленда вніс на розгляд суперечливий законопроект, що стосується злочинності серед молоді. Прем'єр-міністр Австралії Девід Крісафуллі підкреслив, що дане законодавство має на меті "зменшити рівень злочинності та знизити кількість постраждалих".
Законодавчі ініціативи спрямовані на підвищення суворості покарань за злочини, вчинені особами, які не досягли повноліття.
Згідно з новими законодавчими змінами, діти, які досягли 10-річного віку, можуть бути піддані довічному ув'язненню за 13 видів злочинів. Серед них – викрадення автомобілів, незаконне проникнення в приміщення та інші кримінальні правопорушення. За п'ять серйозних злочинів, таких як ненавмисне вбивство, тяжкі тілесні ушкодження, грабежі та розбій, підлітки можуть отримати довічний термін. У разі доведення вини у вбивстві, їх чекає тривале ув'язнення без права на дострокове звільнення, з мінімальним терміном у 20 років.
Уповноважений з прав людини штату Квінсленд Скотт Макдугалл заявив, що нові закони про злочинність серед молоді, які передбачають довічне ув'язнення для дітей, "у яких ще є молочні зуби", є доказом того, що "суспільство збилося з шляху".
Кримінолог із Університету Гріффіт, Вільям Вуд, висловлює думку, що тюремні установи не сприяють зменшенню рівня злочинності.
"Арести та тюремні ув'язнення не лише не знижують рівень злочинності, а навпаки, сприяють її зростанню," — зазначив він, підкресливши, що тюрма викликає жорстокість у молоді.
Критики висловлюють побоювання, що дане законодавство порушує основні права людини, зокрема принцип, за яким тримання під вартою має застосовуватися лише як крайній захід і тільки до дорослих осіб. Також варто зазначити, що законопроект надає можливість накладати довічне ув'язнення на дітей, починаючи з 10-річного віку, за певні злочини.
Закон викликав обурення серед правозахисників, юристів, фахівців, а також державного уповноваженого з прав людини. Протягом наступних восьми днів його буде направлено до парламентського комітету, після чого в грудні документ повернеться до парламенту для фінального голосування.
Нагадаємо, що раніше у місті Свалява Закарпатської області працівники ліцею почубилися з батьками учнів. Конфлікт розпочався через учнів: один образив дівчат, а інший за них заступився. Потім до сварки долучилися батьки та вчителі.