"Цю воду фактично не слід вживати": нові деталі масового отруєння в Закарпатті | УНН
На Закарпатті майже 40 туристів отруїлися водою з водоспаду Шипіт, яку пити не можна. Постраждалі перебувають в інфекційних відділеннях, їхній стан задовільний.
У Закарпатті сталося отруєння майже 40 туристів, які вжили воду з водоспаду Шипіт, що не призначена для пиття. Постраждалі наразі знаходяться в інфекційних відділеннях, їхній стан оцінюється як задовільний. Про це повідомила в.о. Генерального директора Державної установи "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" Вікторія Тимчик в коментарі для УНН.
В центрі вважають, що основною версією є отруєння саме водою з водоспаду Шипіт, оскільки її не можна вживати взагалі.
Ця вода походить з поверхневих джерел водопостачання і за своєю природою не підходить для вживання в сирому вигляді або для приготування їжі. Коли ми стикаємося з великою кількістю звернень одночасно, це, безумовно, вказує на можливий шлях поширення інфекції через водні ресурси.
У всіх пацієнтів помітні схожі симптоми отруєння: відчуття нудоти, блювання, підвищена температура тіла, а також загальні розлади шлунково-кишкового тракту. У більшості хворих спостерігаються ознаки дегідратації.
На даний момент усі пацієнти знаходяться під спостереженням медичних фахівців, зокрема в інфекційних лікарнях. Деякі з них після отримання первинної медичної допомоги вже залишили лікувальні установи.
Розслідування наразі перебуває в активній фазі і триватиме до тих пір, поки не буде отримано лабораторне підтвердження діагнозу або його спростування.
Поки триває розслідування всіх деталей, Тимчик підкреслила, що вживати воду з гірських або незнайомих джерел небезпечно.
Раніше інформаційне агентство УНН повідомляло про спалах гострої кишкової інфекції в Закарпатті, де близько 40 учасників неофіційної молодіжної зустрічі, що відбулася неподалік водоспаду "Шипіт", захворіли.