Ясно визначені терміни служби стимулюють найбільшу кількість кандидатів приєднуватися до програми "Контракт 18-24" у Сухопутних військах.
Згідно з повідомленням лейтенанта Максима Тєплова, офіцера групи іміджевої продукції 1 центру рекрутингу Сухопутних військ, основними мотивами кандидатів, які вступають до лав збройних сил за програмою "Контракт 18-24", є чітко визначені терміни контракту на один рік, прагнення захистити Україну та фінансова винагорода.
Що спонукає кандидатів до участі. Ми здійснюємо опитування, щоб дізнатися, чому саме вони вирішили приєднатися до проєкту. Багато можуть вважати, що основною причиною є фінансова винагорода, але ми були приємно здивовані, адже це не так. На першому місці – чітко визначений термін контракту, який становить один рік. На другому – бажання захищати свою країну, а вже на третьому – гроші", - зазначив Тєплов на пресконференції в Києві в пʼятницю.
Він підкреслив, що новобранці програми "Контракт 18-24", після проходження процедури в центрі набору Сухопутних військ, спочатку відправляються на базовий військовий вишкіл у навчальному центрі, який триває 45 днів.
"На кожного рекрута виділяється понад 200 тис. грн на матеріально-технічні засоби (наприклад, піропатрони, маскувальні сітки і т.д.). Це окремо від спорядження. Воно рахується окремо", - пояснив Тєплов.
Як зазначили у Сухопутних силах, після цього кандидат проходить спеціалізовану підготовку, яка триває не менше двох тижнів.
Наступним етапом є адаптаційний курс у військовій частині, де кандидат проходить бойове злагодження поза зоною бойових дій протягом 14 днів.
У той же час Тєплов не зміг надати інформацію про кількість учасників програми, оскільки ці дані є конфіденційними.
"Щодо даних про кількість кандидатів, які пройшли відбір, на жаль, я не можу їх озвучити, оскільки ця інформація є конфіденційною," - зазначив він.
Офіцер відділення дистанційного найму, соціальних мереж та взаємодії із ЗМІ 1 центру рекрутингу Сухопутних військ молодший лейтенант Алла Пунько зазначила, що в процесі БЗВП "навчання проходить у складах по 25-30 осіб". Рекрути вивчають, зокрема, звʼязок, тактичну медицину, вогневу підготовку, національно-патріотичну підготовку.
Критерії відбору: вік 18-24 років включно; засвідчена військово-лікарською комісією придатність; проходження психологічного відбору; судимість.
"Також можуть відмовити безпосередньо у частині, якщо кандидат не відповідає займаній посаді", - зазначила Пунько.
За її словами, наразі кількість відмов становить приблизно 5%, що є досить незначним показником.
Також у Сухопутних військах розʼяснили, як здійснюються грошові виплати. Як повідомила Пунько, перша виплата - 200 000 грн - відбувається впродовж 5 днів після підписання контракту. Далі 300 тис грн рекрут отримує після проходження підготовки та початку виконання бойових задач, ще 500 тис грн - після завершення річного контракту. Загалом громадянам, що уклали контракт, надається одноразова грошова допомога за укладення контракту у розмірі 1 000 000 гривень.
Окрім цього, добровольці отримуватимуть щомісячну фінансову підтримку, а також спеціальні надбавки за виконання бойових завдань. Кандидати матимуть можливість отримувати до 120 000 грн щомісяця. Загальна сума одноразової додаткової винагороди може бути змінена у разі закінчення або скасування воєнного стану, недотримання умов контракту щодо термінів участі у бойових діях, або при достроковому розірванні контракту з підстав, передбачених чинним законодавством. У випадку систематичного порушення умов контракту, яке супроводжувалося притягненням військовослужбовця до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності, йому доведеться повернути державі всю суму отриманої одноразової винагороди.
"Рекрути отримують зарплату близько 20 тисяч гривень, з можливими коливаннями, а також додаткові кошти за виконання бойових завдань. І це ще не враховуючи одноразову виплату в розмірі 1 мільйона гривень", - повідомила Пунько.
"Контракт 18-24" - цедобровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє всього за 1 рік отримати конкурентні виплати, престижний досвід та соціальні гарантії, яких немає у цивільному житті.
Кандидати мають можливість приєднатися до таких підрозділів: 10-та окрема гірсько-штурмова бригада "Едельвейс"; 28-ма окрема механізована бригада на честь Лицарів Зимового Походу; 72-га окрема механізована бригада "Чорні Запорожці"; 92-га окрема штурмова бригада, названа на честь кошового отамана Івана Сірка; 95-та окрема десантно-штурмова Поліська бригада; 38-ма окрема бригада морської піхоти; 3-тя окрема штурмова бригада; 93-тя окрема механізована бригада "Холодний Яр"; 24-та окрема механізована бригада, названа на честь короля Данила; 30-та окрема механізована бригада на честь князя Костянтина Острозького; 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада; 36-та окрема бригада морської піхоти на честь контрадмірала Михайла Білинського; 39-та окрема бригада берегової оборони; 25-та окрема повітрянодесантна Січеславська бригада; 80-та окрема десантно-штурмова Галицька бригада; 59-та окрема штурмова бригада безпілотних систем на честь Якова Гандзюка.
На військову службу запрошуються кандидати для обіймання посад рядового складу. Контракт укладається для виконання службових обов'язків на наступних штатних посадах:
* стрілець, старший стрілець;
* вояк, старший вояк;
* стрілець‑снайпер, стрілець‑санітар;
* асистент гранатометника, гранатометний оператор, старший оператор гранатометів;
* розвідник, старший розвідник.
Після закінчення строку дії контракту військовослужбовець має право звільнитися з військової служби або укласти новий контракт. Добровольці, які уклали та відслужили річний контракт, отримують можливість на 12 місяців бути звільненими від мобілізації.