Безліч можливостей та підвищені доходи: як виглядає ринок праці в Україні?
Протягом останніх восьми місяців на ринку праці спостерігається стабільно понад 100 тисяч відкритих вакансій.
У жовтні на українському ринку праці спостерігається майже рекордна кількість вакансій та відгуків від кандидатів за весь рік: наразі пропонується більше 117 000 робочих місць, а також відзначено підвищення зарплат на 5%.
Про це йдеться у переданому УНІАН дослідженні від сайту пошуку роботи Work.ua.
Протягом останніх восьми місяців платформою Work.ua роботодавці виставляють на вибір понад 100 тисяч вакансій для тих, хто шукає роботу. У жовтні ж всі основні показники — кількість шукачів, відгуків та рівень конкуренції — досягли майже максимальних значень за 2024 рік.
"Згідно з вересневим дослідженням Work.ua, було зафіксовано безпрецедентну кількість вакансій під час повномасштабного вторгнення. У жовтні роботодавці зберегли цю високу активність, опублікувавши 117 553 нові пропозиції роботи, що всього на 130 вакансій менше за вересневий показник. Наразі ринок праці демонструє максимум ділової активності, що відповідає сезонним коливанням", - повідомили аналітики.
Гілка першості на ринку праці знову належить категорії "Робочі спеціальності, виробництво", яка пропонує шукачам 20 992 вакансії (+1% до вересня). Натомість "Сфера обслуговування" змістилася на другу сходинку (20 343 вакансій, -4% до вересня).
Топ-10 найбільш затребуваних професій залишається незмінним: вантажник, водій, касир, товарознавець, кухар, менеджер з продажу, бармен/бариста, продавець-консультант, універсальний робітник, бухгалтер.
Найбільшу кількість вакансій забезпечують підприємства з таких галузей, як:
Найменше пропозицій роботи на ринку праці створюють компанії з таких сфер:
Крім того, відзначається зростання кількості вакансій для людей з інвалідністю та пенсіонерів, що збільшилося на 2%. Водночас, кількість пропозицій для студентів зменшилася на 1%.
"Згідно з дослідженням, ще один варіант, як роботодавці можуть вирішити проблему нестачі кадрів, полягає у невеликому збільшенні кількості вакансій, що передбачають дистанційні формати роботи (+1%), а також вакансій з можливістю бронювання (+3%)."
Як і раніше, найбільша конкуренція спостерігається за вакансіями, що передбачають віддалену роботу. Компанії, які пропонують гнучкі умови праці, менше страждають від нестачі кадрів. Натомість, знайти працівника для офлайн-роботи стає все важче, особливо в Херсонській, Закарпатській, Чернівецькій, Черкаській та Чернігівській областях.
Натомість напрочуд низька конкуренція за робітничі спеціальності: покрівельник, укладальник плитки, арматурник, майстер шиномонтажу, порізчик.
У жовтні середня зарплата, яку ринок праці пропонує кандидатам, зросла на 5% і склала 22 500 грн. Цей тренд помітний у всіх провідних регіонах.
Суттєвий вплив на підвищення зарплатної медіани справила категорія "Охорона, безпека", де відзначено зростання на 33% (з 45 000 грн до 60 000 грн). Крім того, доходи також зросли в інших категоріях:
В Україні на даний момент налічується приблизно 8 мільйонів економічно неактивних громадян, тобто тих, хто з різних причин не займається трудовою діяльністю. Про це повідомила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України.
Вона підкреслила, що відповідно до інформації Міжнародної організації праці, Україні необхідно знайти 8,6 мільйона нових працівників, тоді як згідно з дослідженням Міністерства економіки, для ефективної роботи країни потрібно 4,5 мільйона людей.