Фермери Закарпаття отримають підтримку для розвитку овочівництва та ягідництва -- Delo.ua

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.

Цю інформацію надає Закарпатська обласна державна адміністрація.

У рамках третього етапу грантової програми агровиробники Закарпаття, включаючи юридичні особи, приватні підприємці та фізичні особи, зможуть отримати фінансування в розмірі від 10 до 150 тисяч доларів. Ці кошти призначені для закупівлі нового обладнання: техніки для збору, сортування, упаковки, зберігання, переробки та транспортування врожаю, а також для впровадження систем фільтрації, зрошення, опалення та інших технологій.

Гранти надаватимуть лише на реалізацію майбутніх інвестицій, їх не можна буде використати на закриття поточних потреб підприємств або фіналізації інших раніше розпочатих проєктів.

Під час інформаційної сесії експерти ФАО ознайомили понад 20 аграріїв Закарпаття з успішними європейськими моделями агрегації, а також поділилися досвідом їх впровадження в Україні. Учасники отримали можливість дізнатися про умови та критерії відбору для третього грантового циклу проєкту. Вони детально обговорили етапи реалізації програми, терміни, нові сектори та інвестиційні пріоритети, а також можливості співфінансування проектів через банківські установи.

Як зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку ОВА Ольга Перепелиця, за результатами першого грантового циклу програми місцевим виробникам гуцульської овечої бриндзі, закарпатського меду та вина схвалили 79 заявок на суму 29,7 млн грн.

В рамках другого етапу підприємствам регіону було затверджено 44 заявки на загальну суму 16,7 мільйона гривень.

Вона також розповіла, що перші ж два грантові цикли програми також дали змогу зробити закарпатському регіону вагомий крок - подати документи на отримання 2 географічних зазначень (цьогоріч офіційно зареєстрували "Закарпатське вино" та "Закарпатський мед").

"Продовження реалізації цього грантового проєкту в нашому регіоні свідчить про довіру до аграрного сектору. У поєднанні з державними та обласними ініціативами, це є вагомою підтримкою та відкриває нові перспективи для малих і середніх виробників сільгосппродукції", - підкреслила Перепелиця.

Ганна Антонюк, керівник офісу ФАО у Львові, акцентувала увагу на успішності грантової програми в перших двох циклах. Вона зазначила, що саме тому було вирішено розширити сфери діяльності наступного етапу та ввести новий напрямок, що стосується агрегаційних моделей роботи.

"Він передбачає підтримку для малих і середніх агропідприємств, які беруть участь в агрегаційних моделях в ланцюгах створення доданої вартості, пов'язаних із виробництвом і обробкою овочів та ягід," - зазначила вона.

Також голова офісу ФАО у Львові наголосила, що саме на Закарпатті протягом кількох років організація втілює найбільше грантових програм.

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.