Споживчі настрої українців залишаться в «депресії»

foto

Для поліпшення ситуації потрібна нормальна економіка

Індекс споживчих настроїв населення в травні може трохи збільшитися на тлі зниження девальваційних та інфляційних очікувань, а також тривалих вихідних. Однак показник залишиться в зоні "споживчої депресії". Таку думку висловив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин, повідомляє Сегодня.

За його словами стабілізація міжбанку сприяє зниженню напруги і на готівковому ринку. Також тиск на ринку праці збавили сезонні роботи у сільськогосподарському секторі. Тим часом, відзначає експерт, низька гривнева ліквідність і високі кредитні ставки стримують ділову активність, а платоспроможний попит, що обвалився, не дозволяє нарощувати продажі компаній.

Більше того, відсутність індексації зарплат і пенсій, як мінімум, для держсектора, і висока інфляція обмежують купівельну спроможність населення, каже фахівець.

"Стримувати поліпшення споживчі настрої будуть збільшені витрати населення на житлово-комунальні послуги, а також важкий період впровадження нової моделі субсидування. Перерозподіл частини доходу зі споживчого ринку на ЖКГ обмежує доступний ресурс для здійснення покупок", – зазначає Шевчишин.

Крім того, на думку експерта, стримувати поліпшення споживчих настроїв буде зберігається інформаційний фон про ризики відновлення військових дій на сході.

"В умовах невизначеності щодо стабільності роботи, відсутності зростання зарплат, а також зважаючи витрати на ЖКГ, газ і електроенергію, що зросли, зростання індексу доцільності здійснення великих покупок малоймовірне. Для його довгострокового підвищення необхідний фактор стабільності", – відзначає експерт.

Нагадаємо, індекс споживчих настроїв в Україні в квітні, розрахований Gfk Ukraine, знизився на 0,4 п. до 41,4 п. Скорочення ділової активності, зростаюча інфляція, збереження передумов для зростання безробіття – чинять тиск на споживчі настрої. Також продовжують падіння і складові індексу, що вказують на оцінку поточної ситуації: індекс оцінки поточного стану обвалився до мінімальних значень – 36,1 п., індекс поточного особистого матеріального стану впав на 4,6 п. до 23 п.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.