Близько 60% ліній електропередач України експлуатуються понад 40 років
Вони потребують негайного ремонту
Близько 60% обладнання та ліній електропередач в Україні експлуатуються понад 40 років і практично відпрацювали свій ресурс. Здійснення модернізації та ремонту вкрай проблематичне через брак фінансування, повідомляє ЗІК.
Про це 21 квітня йшлося на нараді у відокремленому підрозділі «Західна електроенергетична система» ДП «НЕК «Укренерго».
У нараді взяли участь заступник директора, головний інженер ДП «НЕК «Укренерго» О. Коломієць, технічні директори обласних енергопостачальних компаній (обленерго) Західного регіону України, представники Львівської ОДА, Держенергонагляду та Держінспекції з експлуатації електричних станцій та мереж.
Вони обговорили забезпечення надійного та безперебійного функціонування об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України у Західному регіоні (Львівська, Рівненська, Волинська, Івано-Франківська та Закарпатська області) та її подальший розвиток.
Крім того, учасники наради акцентували увагу на складній ситуації щодо заміни та модернізації енергетичного обладнання. Як зазначається, близько 60% обладнання та ліній електропередач експлуатуються більше ніж 40 років, а це означає, що вони практично відпрацювали свій ресурс. Здійснення такої модернізації та ремонту є вкрай проблематичним у зв’язку із суттєвим обмеженням фінансування, що із врахуванням інфляції та відповідного підвищення цін ускладнює проведення необхідних заходів хоча б у мінімальному обсязі.
Враховуючи, що проблеми у роботі обладнання як системоутворюючої, так і основної мережі 110 кВ енергопостачальних компаній може призвести до важких наслідків, було визначено, що забезпечення необхідного фінансування інвестиційних програм підприємств є життєво важливим.
Зазначимо, ДП «НЕК «Укренерго» приєдналося до Меморандуму щодо побудови в Україні прозорої та ефективної системи державних закупівель. Західна ЕС, як структурний підрозділ НЕК «Укренерго», бере участь у державній програмі реформування держзакупівель, цілями якої є викорінення і системне запобігання корупції, а також підвищення конкуренції за рахунок спрощення для бізнесу доступу до державних закупівель, шляхом переведення її в формат електронних торгів.