100 днів роботи закарпатських нардепів у законодавчому органі країни

foto

Хто з наших земляків у парламенті є найпродуктивнішим, а хто – найбільшим прогульником

Минула перша сотня робочих днів Верховної Ради України VIII скликання. Цей парламент дав другий кредит довіри Прем’єру Арсенію Яценюку, прийняв бюджет «затягування пасків», визнав Росію агресором. За цього складу Ради гривня обвалилася у три рази, продукти подорожчали у стільки ж, а зарплати залишилися на старому, ще й нижчому, у порівнянні з 2014-м, рівні.

У цьому складі парламенту Закарпаття представляє 9 народних депутатів. Нове Закарпаття проаналізувало роботу земляків за матеріалами, оприлюдненими на офіційному сайті парламенту. Згідно з цими даними було визначено найдисциплінованішого, найпродуктивнішого політика. А ще - найбільших прогульників, яких двоє, і які, за іронією долі, брати.

Балога Віктор – пройшов до парламенту по 69 округу, позафракційний, член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

На засідання нардеп ходить справно: із 34 засідань він пропустив всього 2. За сто днів роботи нового парламенту Віктор Балога зареєстрував 7 законопроектів. Серед найцікавіших - «про визнання Луганської та Донецької народних республік терористичними організаціями», «про визнання Російської Федерації державою-агресором та створення механізму протидії та ліквідації наслідків агресії Російської Федерації проти України», зміни до закону «Про рекламу» - щодо впорядкування розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах поза межами населених пунктів та інші. Депутатських запитів політик поки не подавав.

Попри щоденну активність у соцмережах, публічно у залі парламенту найстарший із братів Балог свою думку не висловлював ні з місця, ні з трибуни. А його голосування можна проаналізувати тут.

Балога Іван – пройшов до парламенту по 73 виборчому округу, разом із трьома братами тримається осторонь депутатських фракцій і груп і залишається позафракційним, Член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

На засіданнях Іван Балога частіше не буває, ніж буває. Згідно з даними сайту Верховної Ради нардеп пропустив 18 засідань, а відвідав - 16.

Активною діяльністю у перші сто днів роботи парламенту VIII скликання екс-голова Закарпатської обласної ради теж не відзначився. Навпроти показників законотворчої діяльності, поданих депутатських запитів, хронології виступів депутата на сайті Верховної Ради стоять «нулі».

Як голосував Іван Балога, коли був присутній на засіданнях, можна подивитись тут.

Балога Павло – переміг в окрузі №71. У Раді, як вже було сказано, не увійшов до жодної із депутатських фракцій чи груп. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Трудова активність найменшого із братів Балог мало чим відрізняється від активності середульшого. Він так само пропусти 18 засідань, жодного разу не виступав з місця чи з трибуни, не подав жодного депутатського запиту. Щоправда, на рахунку Павла Балоги є один законопроект - «Про амністію у 2015 році». Рішення парламенту по ньому поки що немає.

Як голосував Павло Балога, дивитись тут.

Брензович  Василь – член фракції Блоку Петра Порошенка, голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. До парламенту пройшов по списку під номером 62.

На рахунку Василя Брензовича пропущених 11 засідань, відвідав він,  відповідно, 23.

А загалом характеристика роботи закарпатця у Верховній Раді буде доволі короткою. Нардеп за сто днів не подав жодного депутатського запиту, і жодного разу не виступав з місця чи з трибуни. Всередині лютого зареєстрував свою першу законодавчу ініціативу «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій».

Голосування депутата Брензовича можна проаналізувати тут.

Горват Роберт – пройшов до Верховної Ради по «ужгородському» (№68) округу, член депутатської фракції Блоку Петра Порошенка, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

У Раді нардеп буває часто: згідно з  даними електронної реєстрації був присутній під час 25 засідань, відсутній – під час 9.

На рахунку Роберта Горвата чотири виступи з місця, два депутатських запити (до Служби безпеки України та МЗС), а також 10 законодавчих ініціатив. Нардеп зареєстрував законопроект «Про  внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту», «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо зменшення строку тимчасового зберігання товарів гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб)», «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)» тощо.

За голосуванням політика можна стежити тут.

Ланьо Михайло – обраний по виборчому округу № 70 із центром у Сваляві. Член депутатської групи "Воля народу", член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Згідно з даними сайту Верховної Ради мажоритарник по «верховинському» округу був присутній на 22 засіданнях. Натомість пропустив він 12.

За 100 днів роботи парламенту нового скликання Михайло Ланьо вніс на розгляд Ради 5 законодавчих ініціатив. Серед них – зміни строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту, застосування санкцій (читай «штрафів») до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення та зміни до закону щодо повної індексації мінімальної пенсії). З них поки жодна не набула чинності. 

За трохи більше трьох місяців роботи Михайло Ланьо жодного разу не виступав з місця, не виходив до трибуни і не подав жодного депутатського запиту.

Простежити, як голосував Михайло Ланьо, можна пройшовши за цим посиланням.

Лунченко Валерій – член депутатської фракції політичної партії «Народний фронт», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. До Верховної Ради пройшов по списку «Народного фронту», де був під №19.

Лунченко – найдисциплінованіший із закарпатських нардепів: пропустив усього одне засідання Верховної Ради. Водночас за сто днів роботи не подав жодного депутатського запиту, не мав жодного виступу з місця.

На рахунку молодого політика, екс-губернатора Закарпаття, 6 законодавчих ініціатив: щодо врегулювання питання встановлення орендної плати для окремих категорій землекористувачів, про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами, про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті, про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів та інші.

Те, як голосував упродовж засідань Валерій Лунченко, можна відстежити тут.

Пацкан Валерій – член депутатської фракції Блок Петра Порошенка, Перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань зв'язків з українцями, які проживають за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, до парламенту потрапив по списком, де був під номером 38.

Засідання закарпатець відвідує доволі сумлінно: із 34 засідань пропустив 4. 5 разів виступав з місця.

Валерій Пацкан – найактивніший законотворець серед закарпатських нардепів. На його рахунку вже 22 законодавчі ініціативи. Окрім кількох, поданих у співавторстві із Робертом Горватом, нардеп також зареєстрував проекти законів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі, про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки вітчизняного книговидання), про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій), про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (щодо компенсації вартості пошкодженого майна) та інші. Натомість депутатських запитів політик поки не подавав.

Хід голосування нардепа можна відслідковувати тут.

Петьовка Василь – позафракційний, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, перемогу здобув в одномандатному 72 окрузі.

Згідно з даними електронної реєстрації депутатів, розміщеній на офіційному сайті Ради, депутат був присутній на 21 засіданнях, пропустив – 13.

За сто днів роботи Верховної Ради VIII скликання за плечима Василя Петьовки жодного виступу з місця, 1 депутатський запит до Кабміну і 10 законодавчих ініціатив: про внесення змін до Закону України "Про засади державної мовної політики" (щодо забезпечення статусу української мови як єдиної державної та рівності регіональних мов або мов меншин), про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо статусу керівника вищого навчального закладу), про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо народної експертизи законопроектів) та деякі інші. Серед законопроектів нардепа був і такий, що зчинив хвилю емоцій і бурю невдоволення. Ідеться про законопроект про внесення змін до Закону України "Про інформацію" (щодо поширення масової інформації в мережі "Інтернет"), у якому серед іншого ідеться про те, що блогери зобов’язані вказувати всю свою особисту контактну інформацію. За кілька днів після реєстрації він був настільки розкритикований громадськістю, що нардеп пообіцяв відкликати свій законопроект. Однак наразі він і досі є на сайті Верховної Ради України і перебуває у загальному доступі.

Що ж до того, як голосував Василь Петьовка у ході пленарних засідань, то простежити це можна тут.

***

Попереду ще багато роботи. В країні триває неоголошена війна. На передовій гинуть сотні хлопців, а в тилу українці борються із тотальним здорожчанням найнеобхіднішого. Із цієї ями усім нам якось треба вибиратися. Залишається сподіватися, що ці 450 народних «посланців» зроблять для цього усе можливе.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.