Вулкан Ключевський викинув стовп попелу заввишки шість кілометрів
Вулкан Ключевський, який почав вивергатися 4 січня, викинув стовп попелу заввишки шість кілометрів. Про це в понеділок, 5 січня, повідомляє агентство ТАСС.
«Викид був зареєстрований за сейсмічними даними. Його висота склала до 6000 метрів над рівнем моря», - розповіли агентству в Камчатській філії Геофізичної служби РАН.
Хмара попелу, як повідомляє ТАСС, поширилася на північ. Викиду попелу з вулкана передувало сильне вулканічне тремтіння.
«Зараз Ключевський закритий щільною хмарністю. У його кратера триває термальна аномалія. Вона незначна за площею, але значна за температурою - 65 градусів», - повідомили у філії Геофізичної служби.
Виверження Ключевського почалося 4 січня. Вулкану присвоїли жовтий код авіаційної небезпеки. Для літаків, які літають на висоті до шести тисяч метрів, виверження може становити небезпеку.
Ключевський, як зазначає агентство, є одним з найактивніших вулканів планети. Виверження зазвичай трапляються один раз на п'ять чи шість років. Ключевський знаходиться на позначці в 4750 метрів над рівнем моря. Востаннє виверження вулкана було зафіксовано з серпня по грудень 2013 року. Висота викидів досягала восьми тисяч метрів над рівнем море, а лава, що витекла, розтопила льодовик Ермана.
Дождь