Донецькі «мажори» поводять себе в Ужгороді як у себе вдома!
До прикладу, автомобіль «Nissan Micra» під керуванням 29-річної жительки Донецька здійснив проїзд через залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора та звукову сигналізацію незалежно від наявності та положення шлагбаума. При спілкуванні з працівниками відділення ДАІ з обслуговування міста Ужгорода, вела себе зухвало, використовувала своє становище в статусі переселенки.
Не є таємницею, що закарпатський край став тимчасовим притулком для переселенців зі сходу нашої країни, які опинилися в епіцентрі буремних подій. У пошуках мирного життя, люди змушені були залишити свої домівки й тікати світ за очі від жахіть і явної небезпеки, що чатувала на них у їхньому краї.
Всім відомо, що закарпатці дуже гостинні та добрі. Вони завжди готові прийти на допомогу. Краяни розуміють, яка не легка доля лягла на плечі наших східних побратимів. Закарпатці всіляко допомагають цим людям. Дехто безкоштовно надає у користування своє власне житло, при цьому переїжджає з родиною до знайомих, родичів та друзів. Дехто допомагає вимушеним переселенцям продуктами харчування, одягом та іншим. Є й такі люди, хто підтримує переселенців «добрим словом». Та на жаль, не всі наші гості з східного регіону, цінують закарпатську гостинність.
До прикладу, днями, близько 17.40 години, за скоєння адміністративного правопорушення працівники відділення ДАІ з обслуговування міста Ужгорода, зупинили автомобіль «Nissan Micra» під керуванням 29-річної жительки Донецька. Жінка рухаючись з сторони вулиці Станційної в напрямку вулиці Гагаріна, здійснила проїзд через залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора та звукову сигналізацію незалежно від наявності та положення шлагбаума.
Відносно порушниці міліціонери склали адміністративний протокол за ознаками ч. 2 ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення водіями транспортних засобів правил проїзду залізничних переїздів), за порушення п. 20.5в Правил дорожнього руху України (Рух через переїзд забороняється, якщо включений заборонний сигнал світлофора або звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума). Диспозиція зазначеної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 850 до 1190 або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року, або адміністративного арешту на строк від 7 до 10 діб. Протокол направлено до суду.
На законну вимогу працівників міліції, надати посвідчення водія та реєстраційні документи на транспортний засіб, водійка категорично відмовилася, лише показала їх .
Нагадаємо, що відповідно до статті 265-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Тимчасове вилучення посвідчення водія), у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення, і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами. Про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Скоївши адміністративне правопорушення, а саме проїзд через залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора та звукову сигналізацію незалежно від наявності та положення шлагбаума, донеччанка з прийнятим рішенням міліціонерів не згідна. При спілкуванні з працівниками відділення ДАІ з обслуговування міста Ужгорода, вела себе зухвало, використовувала своє становище в статусі переселенки. Звинуватила правоохоронців у предвзятому ставленні до неї, мовляв притягнули до відповідальності, бо вона є жителькою Донецька.
Нагадаємо, що Закарпаття є багатонаціональним краєм. Тут живуть люди з різними національно-культурними традиціями, віросповіданнями, політичними поглядами та життєвими позиціями. Місцеве населення ніколи не ворогувало між собою. Закарпатці є гостинними та добрими один до одного. Люди живуть у мирі, спокої і злагоді, любові і повазі один до одного.
Крім того, непоодинокі випадки коли корінне населення міста, звертається до міліціонерів по допомогу у вирішенні питань, які стосуються порушення громадського порядку східними гостями. Зазвичай переселенці відпочиваючи в розважальних закладах міста та будучи під дією алкоголю, створюють незручності для спокою городян. При цьому східняки зазначають, що їм все можна, вони особливі…
На щастя не всі вимушені переселенці такі, як у наших випадках. Більшість з них вдячні закарпатцям за надану допомогу, вони ведуть себе спокійно, і з ними клопоту не виникає.
Ужгородські міліціонери звертаються до всіх гостей міста! Ми раді бачити Вас у нашому чудовому краї. Ми завжди готові прийти Вам на допомогу. Звертайтеся до нас в будь-який зручний для Вас час. Просимо Вас бути толерантними та не порушувати чинне законодавство.
Діана ДОРОГІЙ, Ужгородський МВ УМВС