Русини-українці щиро переживають за долю своєї прабатьківщини та своїх земляків (ФОТО)

foto

Це яскраво показала особлива атмосфера, що панувала у ці вихідні у словацьому м.Снина. Пісня і молитва міцно об’єднала всіх присутніх, вселила в їхніх серцях віру, надію, любов, що, власне, вона й покликана робити.

Нині, коли бездуховність і масова культура заполонили чи не весь світ, коли людство стоїть на порозі третьої світової війни, що може знищити все живе на планеті Земля, духовна пісня набуває особливого значення і звучання. Без сумніву, тільки краса може врятувати цей світ, краса духовна. 

Цьогоріч концертна зала будинку культури міста Снина була переповнена. Там панувала особлива атмосфера, що обумовлена війною на Сході України, щирою тривогою русинів-українців за долю своєї прабатьківщини, своїх земляків, які жертовно віддають свої життя за свободу, за краще наше майбутнє. Пісня і молитва міцно об’єднала всіх присутніх, вселила в їхніх серцях віру, надію, любов, що, власне, вона й покликана робити.

Україну репрезентували вокальний ансамбль викладачів Великоберезнянської дитячої школи мистецтв (керівник Руслана Бесараб, концертмейстер Василь Опаленик), хор працівників культури Іршавського району (керівник Оксана Сідор), народний вокальний ансабль «Оріховчанка» (керівник Тетяна Раховська) та вокальний ансамбль «Арніка» (керівники Леся Дубенко і Софія Рябець). Кожний із колективів запропонував кілька творів. Зокрема, «Арніка» чотирьохголоссям виконала молитви «Отче наш», «Хваліте Господа з небес», «Боже великий, єдиний». У репертуарі «Оріховчанки» були пісні «За все Тобі я дякую», «Через поле України» та «Дума про Почаївську Божу матір». Відзначу, що особливо емоційно й тепло слухачі сприйняли виступи  колективів Закарпаття. Пісні зворушили всіх до сліз, викликали емоційне піднесення та духовне очищення. 

У рамках фестивалю у фойє клубу відбулася виставка робіт майстрів народної творчості Закарпаття, які представили вишивку, бісероплетіння та художній розпис на склі. Серед них Марія Купарь (м. Ужгород), Надія Мазуренко, Марія Ковач, Ганна Керецман, Світлана Гребінь (Великоберезнянський район), які вже не перше десятиліття займаються цим мистецтвом, відроджують і популяризують народну культуру.

Керівників творчих колективів перед виступом приймав мер міста Снина, який висловив їм вдячність за участь та сподівання, що їхня співпраця на ниві культури буде продовжуватися у майбутньому і стане міцним та надійним містком, що об’єднує українців по обидва боки кордону. Фестиваль був проведений при підтримці Центральної ради Союзу русинів-українців Словаччини (голова Петро Сокол), управління культури Закарпатської облдержадміністрації (начальник – заслужений працівник культури України  Юрій Глеба). Організаційні питання вирішував Іван Тужеляк – завідувач відділу міжнародних зв’язків у галузі культурно-освітньої діяльності та народної творчості Обласного організаційно-методичного центру культури (в.о. директора Ганна Дрогальчук).

Володимир Мишанич


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.