Капітан Анатолій Герей вивів збірну України в п’ятірку кращих

foto

Тим часом на Закарпатті готуються до зборів кращих мушкетерів країни.

Закарпатські фехтувальники знову відзначилися не тільки на всеукраїнському рівні. Кращий мушкетер області Анатолій Герей продемонстрував свої здібності на чемпіонаті світу в Казані. На фоні чемпіонства Ольги Харлан (шабля) та Яни Шемякіної (шпага), закарпатець у складі збірної зайняв 5-те місце, перемігши сильних суперників. Окрім того, саме в нашій області пройде збір кращих фехтувальників країни, куди завітають одні з найсильніших тренерів країни.

На чемпіонаті світу в Казані українці, попри напружену ситуацію між країнами, змогли достойно себе проявити. Це стосується і єдиного представника нашого краю на першості Анатолія Герея, який виступив достойно. Враховуючи травму українського шпажиста Богдана Нікишина, саме Анатолію довірили місце капітана збірної зі шпаги. Медалей команда не взяла, програвши в 1/4 збірній Кореї, проте зайняла 5-те місце. Варто відзначити, що для цього Герей і компанія здолали сильні Угорщину та Італію. До того ж саме 5-та сходинка на чемпіонаті світу дозволила  нашій збірній залишитися четвертою в світовому рейтингу. Якщо шпажисти не втратять своїх позицій, то зможуть кваліфікуватися на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро в 2016 році. Що стосується індивідуальних змагань, то Анатолій посів лише 28-му сходинку, програвши корейському мушкетеру.

Окрім того, саме в нашому краї упродовж останнього літнього місяця відбудеться збір кращих українських фехтувальників. Як розповів старший тренер ОК ДЮСШ «Динамо» Сергій Горецький, уже за традицією пройде він у Лумшорах, що на Перечинщині. На навчально-тренувальний збір завітає 60 фехтувальників із України та Словаччини. Серед них, між іншим, 18 закарпатців. Спортсмени будуть підтримувати фізичну форму та відточувати техніку фехтування. Окрім них завітає на Перечинщину державний тренер Петро Азарченко та старший тренер із жіночої рапіри Світлана Шевченко. До речі, про неї. Відомий тренер, причетний до успіхів закарпатців. Саме під її керівництвом зростають сестри Рапінець, які вибороли нагороди на юніорському чем-піонаті світу та Європи, а також здобули «бронзу» на дорослому чемпіонаті України. Тренує С. Шевченко також юну ужгородку Ангеліну Цимболинець, яка встигла стати першою на юніорському чемпіонаті України. Є сподівання, що це не останні їхні перемоги, адже дівчата тільки переходять на дорослий рівень. Між іншим, тренування в Лумшорах проходитимуть саме під чітким контролем наставниці. До речі, за проведення зборів фехтувальники дякують очільнику місцевої Федерації фехтування Михайлу Пантьо та директору департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Маріанні Кляп.

Тим часом, одні збори в нашому краї завершилися. Як розповів С. Горецький, вони пройшли у червні в селі Кострино на території комплексу «Красія» для юних мушкетерів під керівництвом молодого тренера Наталії Калініної. Ще двоє «зірочок» українського фехтування з Ужгорода – Дарина Варфоломієва та Владислава Харкова взяли участь у зборах, де допомогли готуватися до юнацької Олімпіади в Китаї Інні Бровко. До речі, тренує її виходець закарпатської школи Ернест Яцек.

"Закарпатська правда"


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.