У домогосподарствах Закарпаття основним джерелом сукупних ресурсів залишається оплата праці

foto

Це - 39,9 відсотка. Питома вага пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові та безготівкові пільги та субсидії) становлять 24,0%, надходження від особистого підсобного господарства – 12,1%.

Життєвий рівень матеріального добробуту різних соціальних груп населення досліджується органами державної статистики у всіх районах області шляхом проведення вибіркового обстеження умов життя домогосподарств.
Середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства у 2013р. склали 5118,91 грн. або 1881,95 грн. у середньому на одного умовного члена, домогосподарства та були нижчими, ніж у середньому по країні.
Основним джерелом сукупних ресурсів домогосподарств залишається оплата праці (39,9%). Питома вага пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові та безготівкові пільги та субсидії) становила 24,0%, надходження від особистого підсобного господарства – 12,1%.
Середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства становили у 2013р. 4704,89 грн., а на одного умовного члена1 домогосподарства – 1729,74 грн., що менше, ніж у середньому по країні, а середньорічний розмір прожиткового мінімуму за 2013р. становив 1113,67 грн. на одну особу на місяць.
Витрати домогосподарств області на харчування збільшилися на 3,1 в.п. та становили 53,3% сукупних витрат. Вартість харчування однієї умовної особи1 в середньому на добу становила 30,31 грн. при 30,88 грн. у середньо¬му по країні та 26,56 грн. у 2012р.
На купівлю непродовольчих товарів та оплату послуг домогос-подарства, як і в попередньому році, витрачали, 35,2% сукупних витрат.
У структурі сукупних витрат домогосподарств серед оплати непродовольчих товарів та послуг найбільшу частку – 8,4% займали витрати на придбання одягу і взуття, які склали 341,13 грн., а на оплату житла, води, електроенергії, газу та інших видів палива – 7,3% та 341,13 грн. відповідно.
На інші види товарів та послуг (освіту, відпочинок і культуру, зв'язок, охорону здоров'я, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, транспорт) – від 1,4% до 5,9% сукупних витрат.
Починаючи з 2011р. при розрахунках середньодушових показників, а також показників диференціації населення та домогосподарств за рівнем матеріального добробуту відповідно до сучасної міжнародної практики впроваджено використання шкали еквівалентності. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.

Ганна Лучківська,
заступник начальника управління-начальник
відділу обстежень умов життя домогосподарств управління обстеження домогосподарств ГУС
тел.3-71-39


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.