Україна вимагає від РФ роз'яснень щодо накопичення військ на кордон
Україна направила Росії каналами зв'язку ОБСЄ черговий запит з вимогою роз'яснити мету накопичення сил та засобів Збройних сил РФ поблизу кордону з нашою державою.
Про це повідомляє департамент інформаційної політики МЗС України.
"Україна та Російська Федерація є сторонами Віденського документа ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки, який передбачає низку заходів, спрямованих на підвищення стабільності та зменшення загрози виникнення конфліктів. Розділ ІІІ Віденського документа надає можливість направлення його учасниками запитів один одному з метою отримання роз'яснень щодо незвичайної військової діяльності, яка викликає занепокоєння. У цьому зв'язку Україна вчергове скористалася своїм правом та 30 липня 2014 року направила Російській Федерації каналами зв'язку ОБСЄ запит з вимогою роз'яснити мету накопичення сил та засобів ЗС РФ поблизу державного кордону з нашою державою", - йдеться у повідомленні.
На цьому тлі особливу тривогу викликає факт проведення починаючи з 29 липня ц.р. масштабного триденного льотно-тактичного навчання в Ростовській області і Ставропольському краї, під час якого, за інформацією Міноборони РФ, плануються бойові пуски некерованих реактивних снарядів та «відпрацювання знищення повітряного десанту умовного противника, а також надання вогневої підтримки наступаючим мотострілковим і танковим підрозділам», наголошують в МЗС України.
Читайте також: На кордон з Луганщиною Росія нагнала війська з півсотнею "Градів"
У запиті констатується, що не припиняються обстріли території нашої держави з території РФ, продовжують фіксуватися факти порушення кордону російською військовою технікою, а також безпілотними літальними апаратами, відбувається передача російською стороною озброєння і військової техніки (включаючи важку техніку, комплекси ППО, реактивні системи залпового вогню тощо) проросійським терористичним угрупованням, що діють у Донецькій і Луганській областях.
У цьому зв'язку Україна закликала Російську Федерацію вжити невідкладних заходів з метою негайного припинення таких незаконних дій.
Згідно з положеннями Віденського документа, російська сторона має надати відповідь на запит України протягом 48 годин, тобто орієнтовно до 23:00 1 серпня 2014 року, зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.