Дружба між ветеранами України та Чехії не піддається впливу часу! (ФОТО)

У цьому переконалися представники Закарпаття, відвідавши чеську столицю Прагу.

Ще в травні делегація Закарпатської ради організації ветеранів у складі голови Комітету ветеранів України Олега Самойловича і учасника визволення Чехословаччини Георгія Маді (воював у складі окремої Чехословацької бригади Людвіга Свободи) на запрошення Чеської ради ветеранів побували в Празі на святкуванні 69-ї річниці її визволення. Гарними враженнями від поїздки ветерани поділилися з Karpatnews.in.ua.
«Урочистості відбувалися в історичному центрі столиці Чехії, де знаходиться Меморіал національного визволення, за участі президента країни Мілоша Земана, ветеранів війни, генералів чеської армії, депутатів парламенту та пражан. Святкування, як і годиться,  супроводжувалося мітингом та парадом усіх родів військ. Нашій делегації приділили дуже велику увагу – були дружні сердечні бесіди, спогади. Чеські товариші називали нас тільки братами й засвідчили, що пам’ятають та шанують учасників визволення їхньої країни та столиці, які врятували Злату Прагу від повного руйнування та знищення її громадян уже після капітуляції Німеччини. Вони також висловлювали свою занепокоєність та підтримку у зв’язку з нинішніми подіями в Україні», – розповідає Олег Самойлович.
Закордонним побратимам Олег Григорович подарував свою книжку «В боях за Оломоуц», видану чеською та російською мовами ще в 1971-му. В ній описаний бойовий шлях Ужгородського Червонопрапорного, ордена Б. Хмельницького та О. Невського 398 танкового полку, який брав участь у визволенні міст Кошіце, Пряшів, Олмоуц та Праги.
Керівники Чеського союзу ветеранів за свободу Ярослав Водичка, Павло Веронський, Володимир Вінтер, Здена Крожилова й Мирослав Градський доклали чимало зусиль, щоб перебування наших ветеранів у Празі було приємним і корисним. «Нам показали неперевершений Празький град, Вацлавську площу, Карлів міст, Порохову вежу, пам’ятник Яну Гусу й тюрму Панкрат, зокрема камеру, де замучили Юліуса Фучика, автора «Репортажу з петлею на шиї». Ми відвідали Ольшанське кладовище, де поховано 400 радянських воїнів, загиблих при визволенні Праги, й поклали там живі квіти. Затим оглянули Пантеон національної слави. Прощалися ми з чеськими побратимами в знаменитій місцевій пивній «Браницький підвал», після чого сфотографувалися на пам’ять. А коли  від’їжджали додому, домовилися кріпити дружбу Чехії й України», – каже Олег Самойлович.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.