В Закарпатті на диспансерному нагляді — 202 особи з розладами психіки
Кожного ранку 43-є закарпатців відвідують кабінет замісної підтримуючої терапії. Це наркозалежні люди. Вони лікуються і прагнуть позбутися залежності.
Валентин – один із них. Чоловік не приховує свого минулого, яке змінило життя назавжди.
Один з пацієнтів Валентин розповів як потрапив до програми:
«Мне было 16 лет, я попробовал маковою соломку это опий срез. Прокололся в течении полугода и подсел на наркотик, Потом начались больницы тюрьмы, такая, нарко-туризм прям».
З 2010 року Валентин лікується від наркозалежності. Зараз він не прокидається із думкою де дістати наркотики, або ж гроші на них. Має час на сім’ю. Є робота і ціль в житті. Таких як Валентин серед пацієнтів терапії – половина. Вони мають роботу і вже багато зробили для того аби змінитись.
Медсестра Іванна Коліно про те як змінюються хворі під час лікування:
«Які хворі нові вони трохи метушні, а ті що довший час вже ходять - спокійні, врівноважені, дуже відповідальні. Вони приходять зранку, приймають препарат і йдуть по своїх справах».
Із сорока трьох пацієнтів, 7 жінок та 36 чоловіків. Наймолодшому двадцять один рік, а найстаршому шістдесят. Середній стаж вживання наркотиків 8-10 років. Через це всі хворі й на інші важкі недуги.
Наталія Мучичка – лікар-нарколог кабінету замісної підтримуючої терапії:
У них є супутні захворювання - це ВІЛ, гепатити, туберкульоз. Тобто багато хронічних захворювань, які вже знесилюють організм. Вони просять допомоги. Вони неодноразово проходили курси реабілітації
З 2008 року з програми вибули тридцять дев’ять осіб. 4 людини виписані за порушення режиму, п’ятеро через засудження, шість осіб через інші причини. Стан двадцять чотирьох поліпшився. Вони більше не вживають наркотиків. Рівень злочинності серед нинішніх учасників програми помітно зменшився.
В області на диспансерному нагляді перебуває 202 особи з розладами психіки та поведінки через уживання наркотиків. За 102-ма особами ведуть нагляд з метою профілактики.