У службі «шерифів» Мукачева працюють 68 дільничних інспекторів міліції
13 з них – старші дільничні. Окрім м.Мукачева, мукачівські «шерифи» обслуговують 88 населених пунктів, а це 39 сільських рад. Всього на території Мукачівщини проживає 196 тисяч населення.
Сьогодні, 18 червня, своє професійне свято відзначає один із найчисельніших підрозділів міліції – служба дільничних інспекторів. Саме вони з числа працівників органів внутрішніх справ мають найбільше функціональних обов’язків. Саме від них значною мірою залежить стан криміногенної обстановки в місті.
В Мукачівському міськвідділі у службі дільничних інспекторів міліції працює 68 дільничних, 13 з них – старші дільничні. Окрім м.Мукачева, мукачівські «шерифи» обслуговують 88 населених пунктів, а це 39 сільських рад. Всього на території Мукачівщини проживає 196 тисяч населення. Про це йшла мова у розмові з начальником відділення дільничних інспекторів міліції Мукачівського міськвідділу майором міліції Володимиром Круцаном.
Майже 16 років Володимир Володимирович віддав службі в ОВС, працюючи майже весь час у службі дільничних інспекторів міліції. Після закінчення навчального закладу розпочинав свою роботу помічником слідчого, та вже через чотири роки став дільничним і працює до сьогодні на цій нелегкій ниві, очолюючи колектив дільничних.
- Володимире Володимировичу, скажіть, в чому полягає основне завдання дільничних інспекторів, щоб завжди бути авторитетом на своїй ділянці роботи?
- Основним орієнтиром у роботі дільничного – є думка населення. Якщо люди бачать на ділі, що їхній дільничний робить усе можливе, щоб навести порядок: захищає їхні права, здоров’я, життя і майно, то, звичайно, і громадська думка щодо роботи міліції буде позитивною. Адже враження кожного мешканця міста і району формується на наочному прикладі. Ми, дільничні, входимо у кожну сім’ю, вивчаємо людські проблеми, у межах своєї компетенції вирішуємо їх, намагаємося допомогти. За рахунок людської довіри до нас, ми намагаємося зміцнити нашу співпрацю, яка у подальшому буде працювати на протидію злочинності в місті.
А головне завдання дільничних вже роки - незмінне – профілактична робота серед населення, щоб не допустити на своїй території вчинення кримінальних чи інших правопорушень. Адже «шерифи» - це найближча допомога людям.
- Вже багато років Ви працюєте у службі дільничних інспекторів. З якими проблемами найчастіше мукачівці звертаються до Вас за допомогою?
- Найперше, кожен дільничний повинен володіти оперативною обстановкою на своїй адміністративній дільниці. Територія обслуговування нашими дільничними – велика. Це і густонаселенні селища міського типу, наприклад Чинадієво, В.Лучки і маленькі віддалені від м.Мукачева села, навіть хутори, де мешкає сотня-дві людей. Певна річ, на великій території обслуговування часто трапляються правопорушення: від дрібних крадіжок до тяжких злочинів. Завдання дільничного – працювати на попередження: втрутитися, залагодити конфлікт, не дати йому розгорітися.
На плечі дільничного лягає робота і з особами, які перебувають на спеціальних обліках (умовно-, раніше засуджені, адміннаглядні та ін.). Окрім того, постійно ведеться робота, щодо попередження проблем алкоголізму, наркоманії, насильства в сім’ї. Також дільничні Мукачівського міськвідділу - небайдужі до людей похилого віку, вони для дільничного на особливому рахунку.
- З якими проблемами сьогодні найчастіше стикаються дільничні міськвідділу?
Ну, основною проблемою для дільничного, який працює у віддалених селах району – є транспорт. Багато часу працівник міліції витрачає на те, щоб доїхати до віддаленого населеного пункту. Адже там чекають люди, особливо пенсіонери, які потребують допомоги, поради, подеколи просто підтримки дільничного. Також одна з проблем, а точніше питань, яке з часом, сподіваємось, вирішиться – це велике навантаження на одного дільничного інспектора. У службі є такі працівники, на території обслуговування яких проживає близько 5 тисяч мешканців.
- Чи справляються дільничні з таким навантаженням? І наскільки зараз служба дільничних є популярною серед інших підрозділів у міліції?
Безумовно, робота дільничного не є простою. Майже цілий день доводиться бути на ногах. Дільничний - це універсальних міліціонер. Він входить у кожну сім`ю, вивчає проблеми, приймає рішення, слово, поєднує у собі і слідчого, і оперативника, і психолога, і соціолога. Як правило, люди оцінюють роботу дільничного інспектора лише тоді, коли на них звалюються негаразди. Але наші дільничні виконують завдання, які перед ними постають.
Щодо популярності підрозділу, то, на жаль, є у службі дільничних і вакансії, багато молодих працівників, але є і такі, які передають досвід, допомагають. Хотілося б відзначити старших дільничних таких як Михайло Пацкан, Віталій Туряниця, Юрій Довгомеля та Володимир Магоч. Це працівники міліції, які майже всі роки служби в правоохоронних органах віддали службі дільничних.
- Якими якостями повинен володіти дільничний інспектор міліції сьогодні?
Як сьогодні, так і завжди, в першу чергу дільничний має бути хорошим «психологом» на своїй території. Робота дільничних інспекторів міліції потребує постійно бути серед людей, перейматися їхніми справами, допомагати, врешті, просто відчувати себе у вирі подій, що трапляються на дільниці, і на цій, так би мовити, базі, вибудовувати лінію своєї діяльності. Це спонукає дільничних інспекторів невтомно шукати нові контакти з людьми, вчити, якщо є потреба, і вчитись у них самим. Дільничного часто називають обличчям міліції, тому важливо, щоб мої колеги, дільничні, користувалися повагою і довірою серед мешканців Мукачівщини. Ми над цим працюємо щодня.
Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС