Закарпаття віддавна славиться цілющими «святими» водами
Найвідомішими цілющими джерелами є: джерело Нонківської ікони Божої Матері у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в c. Іза Хустського району, цілюще джерело біля монастиря Різдва Богородиці с. Липча Хустського району, ще одне джерело біля Серафима-Саровського жіночого монастиря с. Приборжовське Іршавського району...
Для наших предків відкриття нового джерела було дещо схожим на диво. Його розчищали, обгороджували, іноді посвячували і ставили каплички або церкви. Освячена вода є символом Божої благодаті, вона очищає віруючих. Вважається, що освячена вода омиває своєю духовною силою душу людини від гріхів, оновлює й відроджує для нового життя у Христі.
Закарпаття віддавна славиться лікувальними водами. Найвідомішими цілющими джерелами є: джерело Нонківської ікони Божої Матері у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в c. Іза Хустського району, цілюще джерело біля монастиря Різдва Богородиці с. Липча Хустського району, ще одне джерело біля Серафима-Саровського жіночого монастиря с. Приборжовське Іршавського району. Відкриття ще одного святого джерела та каплички на честь Похвали Пресвятої Богородиці відбулось у п’ятницю, 16 травня, в смт Жденієво Воловецького району. З нагоди свята до Воловецького району прибуло високе православне духовенство краю, керівництво оперативно-рятувальної служби Закарпаття та вірники району. Молебень до матері Божої та освячення джерела та каплиці особисто провів Високопреосвященній Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський. У свому виступі під час урочистостей з приводу відкриття каплички, Високопреосвященний Феодор наголосив, що це не просто релігійна культова споруда: в неї є спеціальне призначення – напувати водою та очищати думки та помисли людей від гріха, наставляючи їх на путь істинний.
wolkanal