В Ужгороді молоді поети та музиканти влаштували вечір медитації (ФОТО)

foto

Саме так вони уявляють творчість, а от долучитися до цього дійства змогли і слухачі.

«Лише в особливому стані розуму та душі можливо створити щось особливе, щось справжнє. Аби зрозуміти ідею творця, потрібно налаштуватися на спільний рівень енергії, який об'єднає думки та почуття різних людей в єдине ціле, — таким був пролог до вечора поетеси Марічки Черничко. – Саме тому організатори заходу розпочали його зі співання тантри «АУМ» — аби кожен із учасників та гостей заходу зміг відсторонитися від буденних думок і повністю поринути у творчість. «У залі не просто читали поезію і грали на музичних інструментах. Туди завітала Творчість — жива істота натхнення. Це підтверджував кожен учасник. Адже вони не просто відтворювали свої здобутки, але й імпровізували прямо під час заходу».
Це справді було так. Ольга Йонаш, наприклад, здивувала надзвичайно колоритною поезією про вівчаря, а потім прочитала твір… про прання душі. І прямо під час виступу змогла написати нового вірша. Цікаво імпровізували Юліанна Хоменко та Василь Цанько. Скрипалька та піаніст ніби кохалися у музиці, збуджуючи уяву, народжуючи глибинні відчуття у душі. Мар'яна Калиній гарно виконала декілька творів сучасних авторів. Як зазначила музикант, «медитавна атмосфера заходу сприяла творчості. Дуже приємно було грати, відчувалося ніжне розслаблення, натхнення. Усе створювало особливий стан душі!». Юліанна Хоменко також зачитала декілька власних поезій. Як сказала дівчина, підсумовуючи виступи колег, «їхні твори неможливо оцінити, можна тільки відчути  серцем».
А от організатор та учасник «Творчості як медитації» Марічка Черничко, вразила всіх еротично-інтимною лірикою, яку вона присвятила… лісу! Саме природа виявилася «палким коханцем», який запускає ліщину, торкається тіла. А от її духовна поезія виявилася контрастом до звичного, але надто відвертого образу авторки.
Співорганізатор заходу, який проводив майстер-клас із вальсу, Денис Деменко, задоволений. Адже атмосфера виявилася неперевершеною: «Ми стали єдиним цілим у творчості. Особливо вразила мене відкритість людей, які брали участь у контактній імпровізації. Ця техніка танцю вчить відчувати своє тіло, розуміти потреби партнера і піддаватися його керуванню».
Підсумовуючи вечір, можна однозначно сказати одне: організатори досягли своєї мети. «Ми прагнули унікального результату — гармонії між світами поезії, танцю та музики. Але ми змогли більше — передати цю гармонію кожному учаснику вечора», — зізнається  Марічка Черничко.
Завдяки ГРВ-камері організатори оцінили результат праці — проаналізувати зміни в аурі кожної людини до і після заходу. «Майже кожен учасник вечору після заходу почував себе значно краще, ніж до нього. А це означає, що ми на правильному шляху! Тож у майбутньому ми плануємо повторити подібний захід на більш масштабному рівні», — додає Денис Деменко.

Мар’яна Нейметі


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.