Значки с изображением Великой Венгрии вместе с Закарпатьем — привычное дело для Будапешта (ВИДЕО)

foto

Такими настроениями активно пользуются местные политики.

Поки увага відвернута подіями на Сході, на Заході України, в Закарпатті ситуація теж не така і спокійна. І розгойдує човен знову ж країна сусід - Угорщина. Політики з Будапешта в унісон Москві піднімають питання автономії в найближчому до них регіоні України. З якою метою - з'ясовував Кирило Євсеєв.

Кирило Євсеєв, кореспондент:

- 4 червня для Угорщини особлива дата. І вже точно не святкова, а радше траурна - саме в цей день у 1920-му країна втратила дві третини своєї території. У тому числі і Закарпаття. За Тріанонському мирному договору, який став результатом Першої світової. Дивно, пройшло майже 100 років, а в країні досі сумують, як тут кажуть, з тієї Великої Угорщини.

- У багатьох людей тут є велике бажання щоб країна була знову такий як раніше.

- Все угорці ненавидять той договір, яким поділили нашу країну. Це жахливо для нас.

Довгий час 4 червня називали днем ​​національної скорботи.

І нехай зараз жителі Закарпаття - ні приєднуватися до Угорщини, ні від'єднуватися всередині України не хочуть, і навіть відмовляються спілкуватися на такі теми.

Адам Варга, житель села Янош, угорець:

- Я не рекомендую автономію, мені НЕ сподобається шось ні Угорщіна, ні Україна, думаю, шо НЕ хотят це.

Однак для Будапешта - допомога угорцям, які живуть за межами країни, разом з ностальгією - якийсь символ об'єднання нації. Наклейки або значки із зображенням великої Угорщини разом із Закарпаттям, звична справа для прилавків Будапештських сувенірних магазинів. Такими настроями активно користуються місцеві політики.

Іштван Саваи, член парламенту, фракція Йоббік:

- З часу заснування нашої політичної сили вважаємо нашим боргом - захист угорців за кордоном. Угорці мають отримати всі права автономії в Україні. Але ми не говоримо про поділ вашої країни.

Спогади про кордони позаминулого століття допомогли партії Іштвана Саваи отримати на виборах до парламенту підтримку 20% виборців. Така популярність налякала прем'єр-міністра країни. Тому він і його однопартійці зараз теж почали піднімати делікатне питання про сусідніх територіях.

Жолт Немет, секретар міністерства закордонних справ Угорщини, депутат парламенту:

- В Україні живе велика угорська діаспора. І про них повинна подбати новий уряд Угорщини. І ми говоримо тільки про демократичну автономії.

При цьому обидві партії клянуться в любові і дружбі Україні, запевняють що проти сепаратизму. Але ідею автономію - просувають активно. Особливо показово це виглядає на тлі потепління відносин Угорщини з Москвою.

Антиросійські марші в Угорщині не зупинили місцевих політиків. Вони з легкістю взяли у Росії - 15 млрд доларів. Але самі запевняють - кредит від Москви і заяви про автономію в Україні - це так ... всього лише дивовижне збіг обставин.

Кирило Євсеєв, Марина Коваль, телеканал "Інтер".
Подробиці-ТВ



 

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.