»Особливі» школярі пройдуть спеціальний вишкіл у літніх таборах на Закарпатті

foto

Ці табори проходитимуть в Ужгородській ЗОШ №14, де навчаються переважно ромські діти, та Часлівецькій школі-інтернаті для дітей з ментальними вадами розвитку.

УЖГОРОД. У вівторок, 3 червня, кафедра соціології і соціальної роботи УжНУ приймала делегацію з Ніредьгази. Обговорювали умови і перспективи співпраці з Дебреценським університетом та специфіку роботи літнього табору, який вже 9 років поспіль кафедра проводить для закарпатських дітей з обмеженими можливостями та дітей ромської національності за сприяння різних міжнародних проектів та спонсорів.

Цього року табір проводиться завдяки співпраці кафедри з громадською організацією «Альтер его» (Угорщина) й іншого проекту «Touch» (США). Літні табори проходитимуть в Ужгородській ЗОШ №14, де навчаються переважно ромські діти, та Часлівецькій школі-інтернаті для дітей з ментальними вадами розвитку.

В Угорщині соціальна робота тісно пов’язана з медициною. Тож до Ужгорода завітали не тільки професор Дебреценського університету Адріен Лізу, студенти Вівіен Пирогі та Дьордь Феньоші, а й головний лікар районної санепідемстанції Патакі Пірошка та Маріанна Пинзеш, керівник проекту організації «Альтер его».  

Втілювати проект вже не перший рік допомагає доцент кафедри Зіта Баторі-Тарці за підтримки завідувача кафедри професора Ірини Козубовської та членів кафедри. Вона ж знаходить і спонсорські кошти для проведення таборів. «Протягом 5 років до проведення таборів ми залучаємо студентів факультету суспільних наук. Щороку знаходимо дуже активних студентів. Цього року найбільше молоді з 1 і 2 курсів», – розповідає Зіта Іштванівна. Зазвичай в цих таборах поряд з ужгородськими студентами-волонтерами працюють студенти з інших країн: США, Угорщини, Франції та ін.  

Оскільки провідною темою цьогорічного табору є «Здоровий спосіб життя», угорці відвідують на Закарпатті різні заклади медичного та соціального спрямування, а під час занять зі школярами відпрацьовують основи реанімування хворого та основи гігієни. Навчають дітей комунікації між собою, а також пояснюють, як бути щасливими. Угорці зазначають, що приїжджають на Закарпаття, аби поділитися досвідом з українськими колегами й водночас самим здобути новий досвід.  

Проект літніх таборів спрямований на покращення стану здоров’я по обидва боки кордону. Професор Дебреценського університету Адріен Лізу вважає співпрацю з кафедрою соціології і соціальної роботи УжНУ дуже корисною справою. В Дебреценському виші мають намір започаткувати окрему програму по догляду за пристарілими людьми у госпісах та вдома. В Угорщині є попит на українських фахівців соціальної роботи, крім того, є зацікавлення щодо розвитку медичного туризму між двома країнами.

Угорські студенти Вівіен Пирогі та Дьордь Феньоші вже встигли подружитися зі своїми українськими колегами. Найближчим часом вони займатимуться із закарпатськими школярами у таборах, а вже 16 червня студенти УжНУ поїдуть до Угорщини займатися з тамтешніми дітьми.

Наталія Каралкіна, МедіаЦентр УжНУ


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.