В Ужгороді стартує триденна міжнародна «генетична» конференція
У рамках конференції пройдуть практичні курси щоденної фізіотерапії грудної клітини пацієнтів для хворих на важке генетичне захворювання – муковісцидоз.
З 28 по 30 травня в Ужгороді буде проходити міжнародна конференція присвячена новітнім методикам лікування важкого генетичного захворювання – муковісцидозу. Фахівці зі Словаччини, Швеції, Франції та України навчатимуть закарпатських медиків і батьків дітей, що мають цю важку хворобу, європейським методикам підтримуючого фізіотерапевтичного лікування муковісцидозу.
В рамках конференції пройдуть практичні курси щоденної фізіотерапії грудної клітини пацієнтів для хворих на муковісцидоз. Окрім медиків (педіатрів, лікарів ЗПСМ, дитячих пульмонологів, гастроентерологів, імунологів, генетиків, фізіотерапевтів) навчання пройдуть й батьки дітей, що мають цю хворобу. Перейняти європейський досвід приїдуть десятки батьків з усієї України.
Довідково: Кожна двадцята людина є носієм гена цієї небезпечної хвороби.
Хвороба проявляється в ураженні ендокринних залоз, що виділяють секрет і утрудняє природне відділення слизу. В результаті органи перестають нормально функціонувати і просто зношуються. Муковісцидоз вражає бронхолегеневу систему, підшлункову залозу, печінку, залози кишківника, потові і слинові залоз. Ознаками муковісцидозу є часті бронхіти, проблеми з травневою системою.
Раніше муковісцидоз відносили до смертельних захворювань, оскільки тривалість життя хворих малят не перевищувала 3-5 років. Хоча страшна недуга залишається невиліковною, медикаментозна підтримка може суттєво змінити ситуацію. За умови своєчасної діагностики та правильно обраної тактики лікування пацієнт повноцінно може жити до старості.
Прес-центр УОЗ Закарпатської ОДА