В Ужгороді банкет на випускний можна замовити ще й сьогодні!

foto

В обласному центрі Закарпаття вибір місця для святкування широкий – були би гроші...

Закінчується травень, отже – час шкільних випускних. Хтось прощається з початковою школою і першою вчителькою, хтось залишає школу з незакінченою середньою освітою, але найурочистіше свято – в 11-класників. Вручення атестатів, «доросле» вбрання, обмін побажаннями, сльози і сміх, зустріч сонця – це те, що запам’ятається. Які особливості цьогорічних випускних – з’ясовував «Унґвар».

Якщо у багатьох обласних центрах боротьба за місце святкування починається майже за рік, то в Ужгороді банкет можна замовити і зараз. Вибір широкий – були би гроші.

Наприклад, ресторан «VA­ROSH» пропонує проведення випускних від 250 гривень з людини. «Віраж», залежно від меню – від 170 до 250 гривень на особу. У «Празі», як повідомили «Унґвару», – 250–260 гривень, сюди і алкоголь, і торт з фруктами можна принести власні, однак ще 1200 коштуватиме обслуговування. Ресторан «Деца у нотаря» хоче з людини 200 гривень. У «Деці» наголошують, що алкоголю хоч трохи, але має бути із «запасів» ресторану.

Вартість випускних альбомів цього року – від 50 гривень за планшет, який не надто користується популярністю навіть серед дев’ятикласників, альбоми – від 120 гривень, а за фотокнигу доведеться віддати не менше 200 гривень. Ціна фотозйомки порівняно з попереднім роком фактично не змінилася та вартуватиме 900-1000 гривень.

Як у дитинстві: хлопці у синьому, дівчата в рожевому

Продавці чоловічого святкового одягу розповідають: цього року в моді – синій колір. Розкуповують усі відтінки: від голубого та волошкового до темно-сапфірового. Сорочки підбирають світлі та кремові, а от якоїсь певної моди на галстуки немає – купують найрізноманітніші.

Продавці відзначають: попри те, що в половині випадків саме мами підбирають костюм, у нинішніх юнаків є відчуття стилю. Хлопці віддають перевагу класиці, у тренді – костюми зі звуженими штанами та приталеними піджаками. Ціни: костюм – від 1500 грн., сорочка – від 250 грн., галстук – від 50 грн., туфлі – від 450 грн.

Дівчатка-одинадцятикласни­ці віддають перевагу довгим вечірнім сукням. Одні обирають ніжність, інші – яскравий колір.

До образу ніжної випускниці підходять бежеві, пастельні та рожеві відтінки. Соковиті кольори в основному обмежуються синім, м’ятним, жовтим та насичено-рожевим. Нині в Ужгороді, за словами продавців, є традиція підбирати плаття одного стилю: скажімо, короткі рожеві або довгі жовті.

Взуття ж юні школярки беруть з якомога вищими каблуками, часто ще й із платформою у 3 см. Клатчі обирають під колір взуття або сукні, найпопулярніші – бежеві.

Ціни: плаття – від 1000 грн., туфлі чи босоніжки – від 500 грн., клатч – від 200 грн., біжутерія – від 150 грн. Батьки, вибираючи вбрання на випускний, найчастіше керуються насамперед ціною, прагнучи придбати щось дешевше.

Зачіски випускниці здебільшого роблять, начісуючи волосся догори, з голлівудськими локонами та всіляко заплетеними косами. Залежно від складності та популярності перукарні, це «потягне» щонайменше 150 гривень.

Найпростіший манікюр – від 40 гривень. А от робити професійний макіяж ужгородки не спішать, воліють «наводити красу» самостійно та зекономити 130 гривень.

Важливий етап підготовки до випускного у школярок – освоєння дефілювання на підборах. Мама випускниці Діна Михалик розповідає, що донька вчиться ходити у незвичному для себе взутті по квартирі. Щоправда, дитині пощастило, адже вальс усім класом не танцюватимуть, тому опановувати танці на каблуках не потрібно.

«Ми робимо манікюр у приятельки – зі знижкою, шукаємо виходи на знайомих, аби зробити за оптимальною ціною зачіску. До незнайомих іти страшно не лише через гроші – зроблять щось таке, що дитині не сподобається, і думай, як із цього виходити», – каже заклопотана мама.

На закінчення школи батьки «складаються» ще з осені

Діна Михалик розповіла про всі труднощі збирання випускника на свято вручення атестата: «Зі свого досвіду можу сказати, що школярі про випускний думають більше, ніж про ЗНО та іспити. Усі розмови – не про навчання, а про манікюр та зачіску. Коли відверто поговорили з донькою про випускний, що потрібно трохи економити, вона погодилася, але очі були такі сумні, що вирішили – не варто позбавляти дитину свята».

Мама випускниці розповідає: вечір – це ще не всі витрати, адже є ще й Свято останнього дзвоника. Немало грошей іде й на подарунок школі, подяку класному керівнику, квіти, надувні кульки, форму радянського зразка і випускний альбом. Тому підготовка починається ще з початку навчального року: батьки щомісяця здають гроші, перше півріччя – на останній дзвінок, друге – на випускний.

Діна Михалик ділиться досвідом: «Ми здавали півроку по сто гривень на Останній дзвінок, а потім на випускний, теж частинами, але кожен по-різному. Підрахували видатки: меню – 200 гривень на людину, плюс окремо вартість води, фруктів, солодкого, плата за вчителів теж лягає на наші плечі, а ще – ведучий, словом, виходить близько 600 гривень на учня. Дорослий платить лише за стіл – близько 250 гривень».

Послуги найскромнішого тамади обійдуться у 100$, а от файне гуляння – у 2000$.

Ведучий свят «Comedy org» Ігор Кривошеєв розповідає: «Якими б не були вподобання випускників – замовляють батьки, тому саме вони диктують сценарій свята. Випускні на американський манер на Закарпатті не роблять – за західним стандартом учні мають бути без батьків. Велику роль в організації свята грає обмеження по грошах. На відміну від корпоративів та весіль, на шкільних вечорах хочуть максимально зекономити. Тому виходять «совкові» випускні, хоча конкурси та спартакіади на таких заходах, на щастя, відходять у минуле».

Тетяна Щоголєва, газета «Унґвар»

 

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.