Що потрібно зробити для збереження лісових ресурсів Карпат?
Одним із найбільших багатств, якими наділена наша держава є ліс. А на Закарпатті, як відомо, ліси займають більш як половину його території. Тому, без перебільшення, можна сказати, що справжньою гордістю нашого краю є лісові ресурси. Саме в Закарпатській області сконцентровані найбільші в Україні запаси цінних хвойних та твердолистяних порід.
Ну, а для збереження лісових ресурсів їх примноження та раціонального використання потрібні дбайливі господарі. Саме такі люди працюють у Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Приділяють тут велику увагу не тільки виробничим показникам, але й охороні праці. Адже, небезпечних і шкідливих виробничих факторів у лісовому господарстві не менше, ніж у будь-якому іншому. Як і на іншому виробництві, у лісгоспі є устаткування, машини й механізми підвищеної небезпеки. І за усім потрібне, як кажуть, пильне око...
З огляду на це, нещодавно на базі Підполозянського лісництва ДП «Воловецький лісгосп» відбулася нарада-семінар з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. В рамках семінару, на який з’їхалися представники від всіх лісництв області було проведено огляд цеху переробки деревини, який знаходиться на території Підполоззя. Не забули лісники й про культурне збагачення – всі присутні могли ознайомитися з місцевою пам’яткою культури – бункером лінії Арпада.
Ну а далі учасники зустрічі провели нараду-семінір,яка розпочалась із вітального слова заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Кия. Він зазначив, що за сумною статистикою виробничий травматизм у галузі лісового господарства серед інших галузей нашої економіки стоїть чи не на одному з перших місць. Тому особливу увагу під час роботи з працівниками лісгоспів треба приділяти саме цьому питанню, нагадуючи їм про безпеку праці та вимагаючи від підлеглих знання основних інструкцій з охорони праці у лісозаготівельній галузі. Як свідчать дані, майже у 80-ти відсотках нещасних випадків виробничого характеру, які трапилися в області за минулий рік, їх головною причиною є людський фактор, тобто нехтування загальними правилами охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників.
Також, Василь Кий зазначив, що у всіх лісогосподарствах краю має бути дієвий контроль за додержанням працівниками технологічного процесу, а виконання робіт має здійснюватись відповідно до вимог нормативних актів з охорони праці. Окрім цього він наголосив, на те, що всі працівники лісгоспів мають пройти професійне навчання та перевірку знань з охорони праці.
Сподіваємось, що усі зауваження будуть виконані, працівники будуть і в подальшому неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства з охорони праці, а виробничі процеси будуть проводитися без травмування людей.
Кульмінацією робочої зустрічі стало нагородження найкращих працівників лісгоспів області та нагородження почесним кубком керівника ДП "Мокрянське лісомисливське господарство" за професійність та досягнення у роботі.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ