Ростислав Галелюк: «Я не є професійним сиротою…»

foto

Ростислав Галелюк 9 років виховувався в інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні він здобуває другу вищу освіту й очолює Міжнародний благодійний фонд Центр філантропії і франчайзингу.

«З інтернату до успіху» – книгу-путівник під такою назвою сьогодні, 15 травня, в Міжнародний день сім’ї, презентував Ростислав Галелюк. Кілька років тому він сам випустився з інтернату, і тепер взявся довести власним прикладом, що без батьків, без грошей і без зв’язків ти можеш отримати гідну освіту й роботу.

«Я не є професійним сиротою і я не буду до кінця життя розповідати: «Я закінчив інтернат, тому давайте щось з цим робити», – каже Ростислав. – Просто на даний момент ця книга може допомогти дітям з інтернатних закладів не загубитися у цьому світі. З вересня ми плануємо серію тренінгів з соціальної адаптації для випускників інтернатів в різних регіонах України. Я переконаний, що у нас буде можливість зробити певні висновки, наскільки ця книга дійсно корисна».

Ростислав Галелюк 9 років виховувався в інтернаті для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні він здобуває другу вищу освіту й очолює Міжнародний благодійний фонд Центр філантропії і франчайзингу.

Але його приклад – швидше виключення, ніж правило для таких дітей. Як складається їх життя після закінчення закладу? Ґрунтовного дослідження цієї проблеми поки що в Україні немає. Окремі фахівці стверджують, що молоді люди, які виховувалися в інтернатній системі, у порівнянні зі своїми однолітками, які зростали в сім’ї, у 10 разів частіше залучаються до проституції, в 40 разів частіше йдуть на злочини, у 500 разів частіше здійснюють самогубство.

Спостереження Ростислава також невтішні: «Мені здається, що реальні цифри, набагато гірші. Інтернати самі по собі не створені для повноцінного виховання дітей. Інтернат готує до життя в системі замкненого простору, в системі режиму, тобто життю в інтернаті, але не за його межами».

З цих причин він підтримує реорганізацію інтернатів у центри підтримки та збереження сімей, адже для кожної дитини саме сім’я є запорукою успішної самореалізації.

В той час як, більшість вихованців інтернатів не є сиротами, а потрапили сюди через складні життєві обставини: хвороби, бідність, пияцтво батьків та інше, щороку на підтримку інтернатів з державного бюджету витрачається 5,7 млрд. гривень. Натомість ці гроші могли б працювати на збереження сімей.

Книгу «З інтернату до успіху» незабаром побачать близько 4000 тисяч випускників інтернатів. А поки що потрібно правильно донести цю інформацію до дітей через волонтерів та благодійників.

Благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» взяв на себе організацію з розповсюдження посібника.


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.