Це за минулий 2012-й рік. У попередньому до нього, 2011-му, таких віз було видано близько 30-ти відсоткам мешканців Закарпаття.
...На Закарпатті дослідили візову політику в консульських установах краю. За результатами моніторингу проаналізували: які проблеми найчастіше виникають у громадян при отриманні віз. Якщо у 2010 році було видано шенгенські візи близько 30-ти відсоткам краян, то у 2012-му – цей показник зріс до 50-ти процентів. Також знизився рівень відмов заявникам. При отриманні ж відмови на видачу візи, громадяни в змозі оскаржити рішення. Шляхом письмової скарги до генерального консульства, або ж подати апеляцію до Міністрества закордонних справ, або заявити до суду. Проте працівники консульств запевняють: якщо громадяни подають необхідний пакет документів, то у більшості випадків шенгенську візу вони таки отримують.
Говорять Світлана МІТРЯЄВА, директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень та Ольга ЄГОРОВА, аналітик Центру стратегічного партнерства Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород: