Чому на тілі з'являються бородавки?
Збудник такого неприємного захворювання, як бородавки - вірус. Заразиться можна легко - досить доторкнутися до зараженого предмета або носія цього вірусу. Потрапляє інфекція в організм через порізи, травми і рани на шкірі. Але навіть після зараження на тілі бородавки з'являються не відразу, прихований період у цього захворювання складає 5 місяців.
* Плоскі або юнацькі бородавки.
Зустрічаються у дітей та підлітків. Це маленькі вузлики, круглі або загострені.
Локалізація - обличчя або кисті рук. Що стосується кольору, то вони можуть бути рожевими, коричневими або сіруватими. За розміром - близько 3 мм, поверхня - гладка або шорстка. При контакті із зараженою людиною такі бородавки легко передаються здоровим людям. Довгий час вони можуть перебувати в стадії ремісії і не доставляти ніякого дискомфорту, а іноді і самі зникають. Повторні рецидиви бувають не часто.
* Гострі або генітальні.
Якщо бородавка з'явилася на статевих органах, то ви маєте справу з загостреними або генітальними новоутвореннями. Сприяють появі такого виду бородавок постійні роздратування, статеві інфекції, недостатня гігієна. Виявляються такі новоутворення у вигляді розростань рожевого кольору. На перший погляд вони нагадують півнячий гребінець. Якщо вчасно не помітити і не приступити до лікування, є ризик, що такі нарости досягнуть досить значних розмірів. Схильні до даного захворювання частіше люди віком від 25 до 45 років.
* Старечі.
З досягненням 40- річного віку збільшується ризик появи на тілі старечих бородавок. Розташовуються такі бородавки на грудях і спині, іноді - на обличчі та інших поверхнях шкіри. Представляють собою папули сіруватого, бурого або чорного кольору. За формою вони найчастіше плоскі, на дотик - м'які. Бувають круглими, овальними або неправильної форми. Розміри - не особливо великі з шорсткою поверхнею. Найчастіше такі бородавки не доставляють дискомфорту. Лише іноді хворі скаржаться на слабкий свербіж. Дуже схожі зі старечими бородавками кератоми. Вони здатні перероджуватися в злоякісні новоутворення. Тому так важливо вчасно звернутися до лікаря, якщо ви на своєму тілі виявили нехарактерні освіти.
* На поширення інфекції впливають:
- Емоційний стан (особливо, роздратування, стрес);
- Різноманітні депресії;
- Механічне пошкодження шкірних покривів - подряпини, рани, порізи.
Більше 3 годин вірус здатний проіснувати поза організмом людини і залишається на предметах, одязі і так далі. Навіть найменша подряпина може стати вхідним отвором для вірусу. Ось чому так важливо мати в особистому користуванні свій посуд, взуття і так далі.
- Комфортне середовище для вірусу. Доведено, що ВПЛ сприятливо розвивається в теплі і волозі. Це пояснює той факт, що досить часто бородавки вражають стопи ніг.
* Основні симптоми:
- Наявність висипань на шкірі, в тому числі і поодинокі ;
- Висипання у вигляді вузликів щільної консистенції і сірувато-жовтих за кольором, які мають чітку межу.
* Одразу після того, як ви виявили у себе на шкірі новоутворення, негайно зверніться до лікаря, бажано до дерматолога або дерматовенеролога. Тільки фахівець може правильно поставити діагноз і виключить інші інфекції. Тільки лікар може призначити компетентну лікування, яке не зашкодить вашому здоров'ю і дозволить назавжди позбутися від проблеми бородавок.
zdorovia.com.ua