На межі століть цій грі стало тісно в Ужгороді. Тоді й було вирішено збудувати новий стадіон «Спартак», а на його відкриття запросити відому будапештську команду БАК (Будапештський атлетичний клуб). Тож 15 серпня 1901 року на футбольне поле нового стадіону вийшли команди Ужгорода та Будапешта. Матч закінчився перемогою гостей 3:0.
За останні три роки, протягом яких Ужгородську спортивну дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з футболу очолює Вадим Дьордь, удалося досягти великих результатів. І можна сказати, успіхи юних футболістів – це найкращий подарунок шанувальникам цієї гри до 120-річчя закарпатського футболу.
У сезоні 2012–2013 рр. (вересень–червень) уСДЮШОР займалося 12 вікових груп. Найстарші юнаки 1996 р.н., а наймолодші дітки – 2007 р.н. З ними працюють тренери: В’ячеслав Пінковський, Денис Пахомов, Микола Фанта, Янек Ковач, Василь Орос, Тарас Вайданич, Володимир Мухлинін, Михайло Стегура, Тарас Вайданич, Володимир Шоляк; із фізпідготовки – Антон Предчук, воротарів – Юрій Славік.
Чотири вікові групи 1996–1999 років народження виступали в чемпіонаті ДЮФЛ України, шість вікових груп 1998–1999, 2000–2001, 2002–2003 р.н. – у чемпіонаті ДЮФЛ Закарпаття.
Найуспішніше виступили юнаки 1996 та 1998 р.н., які в Західній зоні посіли другі місця й вибороли право грати у фінальній частині чемпіонату ДЮФЛ України. Команда СДЮШОР-99 посіла 5–те місце, а СДЮШОР-97 – 7–ме. За підсумками виступів усіх 4 вікових груп СДЮШОР Ужгород фінішувала в чемпіонаті на 5–му місці. СДЮШОР-98, СДЮШОР-99, СДЮШОР 2000–2001 р.н. у чемпіонаті ДЮФЛ Закарпаття посіли перші місця. Команда СДЮШОР-2000–2003 р.н. завоювала срібні нагороди.
Як зізнається Вадим Дьордь таких успіхів удалося досягти тільки об’єднавши зусилля влади, колективу СДЮШОР, школи-інтернату із поглибленим вивченням окремих предметів та батьківських комітетів.
Усі три роки ця команда працювала на результат: коригували свої дії і не зупинялися на досягнутому. За цей час спільними зусиллями було створеноматеріально-технічну базу, забезпечено тренувальний та виховний процес у роботі з юнаками. У школі-інтернаті із поглибленим вивченням окремих предметів (директор Олена Іщенко) для юних футболістів створили чудові умови виховання, навчання, проживання та харчування. Батьківські комітети вирішували цілі низки проблем, до яких раніше не доходили руки або їх вважали незначними.
Головною ареною, де базується СДЮШОР, є ужгородський стадіон «Спартак». Нині на його полі з хорошим газоном проходять матчі чемпіонату України, області, передматчеві тренування.Крім того, на «Спартаку» є майданчик зі штучним покриттям, на якому можна цілорічно проводити заняття. Має стадіон ще один майданчик, де юнаки і хлопчики покращують свою фізичну підготовку, із піщаним покриттям. Воно особливо корисне для відпрацювання стартової швидкості, зміцнення гомілкостопів та інших травмонебезпечних зв’язок. Крім полів та майданчиків, у розпорядженні юних футболістів вуличні тренажери, обладнані гімнастичний та тренажерний зали, кімнати для теоретичних занять, медкабінет, кімната для арбітрів, дві просторі роздягальні, душові, є також три кабінети для персоналу школи. Територію огороджено, покошено, висаджено зелені насадження. Навколо поля встановлено банери. Очищено також територію поряд, де буде розміщено ще одне тренувальне поле.
Крім цьоговихованці СДЮШОР мають можливість займатися на території школи-інтернату. Там єфутбольне поле з натуральним покриттям, майданчик зі штучним покриттям розміром 60х40 і ще один міні-майданчик зі штучним покриттям. Триває будівництво спортивного залу та басейну.
Зимової пори головна увага приділяється зміцненню фізичної підготовки. Юні футболісти займаються у тренажерних та гімнастичних залах, басейнах. Проводяться заняття з акробатики, фітнесу та легкої атлетики. Двічі на рік вихованці школи проходять поглиблений медичний огляд. На тренуваннях присутній лікар. До фізичних навантажень у роботі з дітьми треба підходити дуже обережно, адже дитячий організм росте і фізичні навантаження потрібно постійно дозувати.
Заняття проводяться успорткомплексах «Юність», «Зінедін», «Буревісник», РБК, що дає можливість одночасно займатися в п’яти залах, крім того, у розпорядженні школи 6-7 майданчиків із штучним покриттям. Тож проблема зимових тренувань практично знята з порядку денного.
У планах керівництва створення на базі СДЮШОР футбольної академії. Для цього потрібно покращити автотранспортний парк, додатково підготувати приміщення під гуртожиток, відкрити відновлювально-реабілітаційний центр, збільшити кількість тренерів, щоб їх було по двоє на кожну групу. Крім того, слід підготувати тренерів для роботи з різними віковими групами (так працює голландський «Аякс»). За основу планують узяти роботу з дітьми в Німеччині.
Тож підсумовуючи сказане, можна сміливо стверджувати, що СДЮШОР – це іробота, яку веде керівництво закладу разом із прихильниками футболу, стане прикладом і для інших областей країни.
Довідка:
Нагадаємо, що у футбол на Закарпатті почали грати в 1893 році. На межі століть цій грі стало тісно в Ужгороді. Тоді й було вирішено збудувати новий стадіон «Спартак», а на його відкриття запросити відому будапештську команду БАК (Будапештський атлетичний клуб). Тож 15 серпня 1901 року на футбольне поле нового стадіону вийшли команди Ужгорода та Будапешта. Матч закінчився перемогою гостей 3:0.
Тогочасна влада Ужгорода не виділила жодної копійки на зведенняспортивної арени. Ситуація в питанні фінансування будівництва спортивних споруд не змінилась на краще і через 110 років. Теперішня міська влада, мабуть, узяла приклад з попередників, і також вирішилане допомагати коштами. На початку століття необхідні роботи провели студенти та гімназисти за підтримки меценатів. А 2010 року, коли стадіон було передано на баланс СДЮШОР, яку очолив молодий та енергійний фахівець спорту та футболу Вадим Дьордь, за реконструкцію взялися палкі прихильники футболу і за підтримки обласної влади «Спартак» було відновлено.
Протягом років тут проведено великий обсяг роботи. А урочисте відкриття після реконструкції, яке відбулося 20 серпня 2011 року, приурочили до 110-річниці створення на Закарпатті першого стадіону.