Закарпатське Чинадієво приймало три літні школи обдарованої молоді

foto

Це — Всеукраїнські науково-технічна, фізико-математична школи та школа інформаційно-телекомунікаційних технологій.

У рамках літньої оздоровчої кампанії–2013 Національний центр «Мала академія наук України» проводить для обдарованої молоді цикл всеукраїнських літніх профільних шкіл. У травні-липні  цього року вже пройшли 11 літніх шкіл.

На березі мальовничого озера Світязь для юних дослідників пройшла Всеукраїнська літня філологічна школа, присвячена вивченню творчості Лесі Українки. На лекційних і практичних заняттях молоді філологи ознайомилися з цікавими маловідомими сторінками життєвого та творчого шляху Лесі Українки, поглиблено вивчили ліричну та драматичну творчість геніальної поетеси, зокрема, літературний доробок, який не увійшов до шкільної програми. Змістовні лекції, практичні заняття та тренінги з розвитку лідерських якостей проводили досвідчені викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Всеукраїнська літня школа журналістики відбулася в с. Кустин Рівненського району. У програмі школи – лекційні та практичні заняття, ознайомлення з методами й методикою підготовки журналістських проектів, майстер-класи, творчі лабораторії та навчально-тематичні екскурсії, заняття у телевізійних і радіостудіях, перегляд й обговорення публіцистичних й науково-популярних фільмів, ознайомлення з секретами Інтернет-журналістики під керівництвом відомих майстрів пера та науковців Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука.

Відразу три школи – Всеукраїнську науково-технічну, фізико-математичну школи та школу інформаційно-телекомунікаційних технологій – приймало селище Чинадієво, що на Закарпатті. Понад 70 школярів з усієї України отримали унікальну можливість перебування в одному з наймальовничіших куточків України, розташованому в самому серці Європи, на перехресті культур, народів та релігій, у царині спокою і природи, далеко від шуму літаків й автошляхів, великих підприємств та мегаполісів.

Програма літніх шкіл була доволі насиченою як у плані навчання, так і відпочинку. Змістовний навчальний процес, що охоплював лекції та практичні заняття з базових профільних дисциплін, лабораторні практикуми з фізики, експедиції, змінювала спортивно-розважальна програма. Молоді таланти мірялися силами у кмітливості й ерудиції, випробовуючи себе в інтелектуальних іграх і вікторинах.

Всеукраїнська літня хіміко-біологічна школа, проведена на Сумщині, була присвячена 150-річчю від дня народження В. І. Вернадського. Учнів чекали лекційні та практичні заняття, навчання в обласному художньому музеї імені Н. Онацького, в  Сумському обласному краєзнавчому музеї, Медичному інституті Сумського державного університету (робота на ультрасучасних лапароскопах, вивчення різноманітних видів хірургічних швів, ознайомлення з новітніми методами молекулярних досліджень, проведення електронного й атомно-абсорбційного аналізу).

Всеукраїнську літню школу робототехніки приймала Львівщина. На  заняттях МАНівці розглядали теми, які вивчають студенти в університетах, і які адаптовані науковцями для сприйняття школярами. Логічним завершенням школи стала презентація та захист проекту з робототехніки.

У м. Лубни на Полтавщині відбулася Всеукраїнська літня профільна школа теології, релігієзнавства та історії релігії. Юні дослідники з усієї України разом з досвідченими викладачами-релігієзнавцями і методистами МАН розглядали різні концепції релігії, вивчали її структуру та роль у житті суспільства, обговорювали особливості світових релігій і конфесій християнства. Уміння працювати самостійно і в команді, приймати зважені особисті й колегіальні рішення було перевірено під час підготовки і презентації проектів учнів Малої академії наук. А після наукових дебатів і пошуків  на талановитих дітей завжди чекали спортивно-розважальні ігри, інтелектуальні програми.

Всеукраїнська екологічна експедиція працювала в мальовничому лісовому передмісті Києва Кончі-Заспі. Найбільше юних екологів вразила подорож по Дніпру на катері, під час якої у верхів’ї Канівського водосховища, на острові Дикий, учасники зробили забір води і ґрунту.

У м. Суми були організовані одразу дві експедиції МАН України: Всеукраїнська фольклорно-етнографічна експедиція «З покоління в покоління – духовна спадщина українського народу» і Всеукраїнська пошукова історико-краєзнавча експедиція «Кам’яні свідки минулих століть». Обидві експедиції були спрямовані на глибше розуміння молоддю себе, свого народу, його духовної спадщини та минулого. Так, фольклористи досліджували народну творчість, традиції та побут Сумщини, а історики знайомилися з культурними пам’ятками області. Учасники історико-краєзнавчої експедиції прослухали багато цікавих і пізнавальних лекцій на історичну тематику, ознайомилися з правилами експедиційної роботи й особливостями розвитку української архітектури в ХVІІ–ХІХ століттях, історією архітектурних пам’яток Сумщини. Також школярі мали можливість попрацювали в Науковій бібліотеці Української академії банківської справи НБУ – однієї з найбільших і найкраще оснащених бібліотек Східної Європи. Юні дослідники випробували найсучасніші радіочастотні технології, призначені для обслуговування та самообслуговування читачів, збереження книг, працювали з локальною комп’ютерною мережею й в Інтернет-центрі. Окрім того, на школярів чекали практичні та лекційні заняття, майстер-класи, цікаве дозвілля.

Більшість цьогорічних літніх профільних шкіл уже проведено, проте на юних дослідників чекають ще три наукових табори Малої академії наук України: Всеукраїнська літня астрономічна школа (АР Крим),   Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства (Закарпаття) і Всеукраїнська літня школа природозбереження і біотехнологій рослин (Черкащина).

Пресс-служба Міністерства освіти і науки


03 серпня 2013, 10:34
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.