Украинский жлоб - фигура колоритная, красочная и добрая в душе. Любит матюкнуться, надеть спортивный костюм и «чисто поржать»!
Бард Роман Кинив презентовал в Ужгороде свой первый альбом (ВИДЕО)
Закарпатська співачка Йолка та її ТОП-5 фешн-еккаунтів у Instagram
Всі – хто вийшов з грязі в князі, та й ті, хто ще не вийшов – постійне джерело натхнення Івана Семесюка. Спадковий художник, член професійної спілки і фаховий вишивальник усю душу і час віддає дослідженню жлобства.
Каже, український жлоб - фігура колоритна, барвиста і добра в душі. Любить матюкнутися, вдягти спортивний костюм і «чісто поржать».
«Побачив такого чувачка, котрий їхав у трамваї - швидкісний трамвай на Борщагівці. Сидів і курив. Нахабно так, видно, що борзий дуже. Прибіг у майстерню, намалював – і з нього усе почалося», - розповідає художник.
«Брателло» не продається. Семесюк чекає, що за два десятки років його ціна злетить до сотні тисяч доларів. Адже саме цей гопник 2005-го поклав початок жлоб-арту.
Проект виявився комерційно вдалим. Люди від 30 до 40 ладні віддати за акрилові полотна по 2-3 тисячі зелених. А от грантів ніхто не дає: не формат. Поки найбільший успіх – виставка півторарічної давності із повним спектром жлобства, від якого як не ховайся - нікуди не втечеш.
«Ми живемо у такому щільному контексті жлобства – жлоб-культури. Воно буяє пишним цвітом, і ми вирішили його дослідити, класифікувати», - каже куратор проекту «Виставка жлоб- арт» Антін Мухарський.
Замість калини та Шевченка, на полотнах Семесюка – нова релігія – споживання. За рекламу бренди не платять, та й на антирекламу не скаржаться. Роботи розуміють лише сусіди – поляки й росіяни. У них було і є схоже життя. Старенька Європа називає це постмодернізмом. Однак теж цікавиться.
«А жлоб може стати не жлобом? Може. Якщо він усвідомить, що він – жлоб, він автоматично перестає бути жлобом. Але я, чесно кажучи, не знав жодного гопніка, котрий би знав, що він – гопнік. Це нереально!», - каже Семесюк.
Себе родоначальник жлоб-арту від своїх героїв не відділяє. Я такий самий, як і ви – тільки це розумію. Якби ж жлобство зникло, писав би роботи а ля Ренесанс. Та з ними багато мороки, та й швидких грошей не заробиш.
Проект "Круглый Звук" в ужгородском пабе "Бюргер" (+ФОТО)
19 лютого 2013, 18:16 KARPATNEWS.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України