Чи посмакує українська каша британській королеві? (ВІДЕО)

Бути органічним для багатьох – вже не мода, а особливий стиль мислення та підхід до життя.

Бути органічним для багатьох – вже не мода, а особливий стиль мислення та підхід до життя.

Ось чому на найбільшу виставку органіки в Нюрнберг з’їхалися аж зі 130 країн. Ріки соків, вин, олій в берегах винятково органічної їжі, а ще найсучасніша мода      з натуральних тканин та гламурна природна косметика – нині найпопулярніші бренди світу.

Поки звичайні аграрії піклуються про врожаї, органічні — про землю, в якій їх вирощують. Оці злитки ґрунту символізують головне кредо органіки — турботу про довкілля.

«Ґрунт цінніший за золото. Тому що 99, 7 % всього, що ми їмо, росте на землі. Однак ми втрачаємо 30 гектарів родючих ґрунтів щохвилини, через виснажливе сільське господарство і забруднення хімікатами», – каже менеджер аграрної компанії Майкл Віллер.

Навіть справжній органічний сир починається з органічних кормів. Ці сири везуть із невеликої ферми у Голландії, де до корів, кіз, до кормів і полів — ставлення особливе.

«У нас сири без антибіотиків. Їх навіть зберігати треба особливо — на дерев’яних полицях і часто перевертаючи», – говорить представниця нідерландської фірми з виготовлення сирів Йова Форзеамортц.

В органіці — секрети довгої молодості, переконують тутешні виробники косметики. Однак олії та креми з натуральних компонентів зберігаються недовго. Німеччина ж вимагає річного терміну придатності. Хеннінгу Крекке та його американським партнерам вдалося цього досягти.

«У бджолиному воску є дуже корисні речовини. Він добре пом’якшує шкіру, допомагає при загоєнні ранок, має протизапальну дію», – каже власник німецької фірми з продажу органічної косметики Хеннінг Креке.

Українські стенди хваляться лісом та чорноземом. У цьому пшоні жодної чорної зернинки, адже з ним працює спеціальна шліфувальна машина. Черкаська фірма вже експортує таке збіжжя в Німеччину та Голландію, а скоро української каші спробує і англійська королева.

«Головне потрібно поміняти своє відношення до землі, філософія як землероба, цим потрібно жити, тільки тоді буде успіх», – говорить директор української агрофірми Іван Томенко.

Лідерство найорганічнішої країни впевнено тримає Австрія, де 5-та частина продуктів — екологічно чиста. За нею йдуть Естонія та Швейцарія. В Україні ж поки лише розробляють законодавчу базу.

«Ви можете легко стати великим експортером органічної їжі в Європу. Але є й ризики. Адже Вам треба багато вивчити – як вирощувати, збирати, транспортувати органічні врожаї, контролювати, щоб не додавали хімікати в ґрунт. Але ми також вчимося в України», – каже директор дослідного інституту органічного сільського господарства (Швейцарія) Урс Нігглі.

До Нюрнбергга свої товари привезли майже 2,5 тисячі провідних виробників органіки, які вже на власному досвіді переконалися: що натуральнішими ви стаєте, то здоровішим будете.

ICTV


14 лютого 2013, 14:10
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.