Найщасливіші люди в світі живуть не в процвітаючих країнах, а зовсім навпаки.
Найбільше позитивних емоцій відчувають люди, що живуть не в багатому Катарі і не в Японії, що славиться високою тривалістю життя своїх громадян, а бідні жителі країн Латинської Америки, показало дослідження компанії Gallup.
Вона провела опитування приблизно 150 тисяч людей у 148 країнах. Всім респондентам ставили одні й ті ж питання про те, як вони провели вчорашній день: чи добре відпочили, чи багато посміхалися і сміялися, чи зробили щось цікаве або дізналися щось нове, а також чи відчули вони до себе повагу оточуючих і чи відчували насолоду? Про це повідомляє NewsRu.
Як не дивно, найчастіше позитивні відповіді на ці питання давали жителі Панами і Парагваю (85%), а також Сальвадору, Венесуели (84%), Тринідаду і Тобаго, Таїланду (83%), Гватемали, Філіппін (82%), Еквадору та Коста-Ріки (81%).
Таким чином, з десятки лідерів рейтингу позитивних країн сім виявилися розташовані у Латинській Америці.
На низьких позиціях в рейтингу виявилися Сінгапур, Вірменія і Ірак. Також дуже мало позитивних емоцій відчувають жителі Сербії, Ємену, Грузії, Білорусії, Мадагаскару, Литви і Того.
Всупереч загальноприйнятим уявленням, немає щастя і на Гаїті, де кількість позитивних емоцій населенням збігається з показниками Азербайджану і Афганістану.
У туристичній Туреччини ситуація не набагато краща, ніж у С'єрра-Леоне - однієї з найбідніших країн світу, у якої ще 10 років тому йшла громадянська війна. А найбагатше Королівство Бахрейн поступилося в рейтингу Пакистану, Молдові та Україні.
Росія не увійшла в першу сотню, зайнявши місце приблизно в середині другої частини списку між Іраном та Боснією і Герцеговиною. Такі географічні сусіди РФ, як Казахстан, Туркменістан, Таджикистан - виявилися вище в списку. Як, втім, і Чад, Руанда і Косово. У цьому ж діапазоні значаться Італія та Ізраїль.
У сусідів італійців - іспанців - позитивних емоцій більше, як і у жителів Франції і Німеччини. Однаково оптимістичне ставлення до життя висловили громадяни Катару і Узбекистану. Канадці обійшли за позитивних емоцій американців, а ірландці британців.