Тобто, рух на дорозі міжнародного значення відкрито для всіх видів транспорту. МНСники спершу витягли всі автомобілі із заторів, потім почали пропускати легковики. Вантажівки рушили тільки у понеділок надвечір.
17 грудня на трасі «Київ-Чоп», на якій з 16 грудня утворився затор транспортних засобів південніше міста Броди, повністю відновлено рух автотранспорту, повідомляє МНС України.
Скасовано також обмеження руху транзитного вантажного автотранспорту на ділянці міжнародної автотраси М-06 Е-40 «Київ–Чоп» між селом Йосипівка Буського району і селом Суходоли Бродівського району.
Траса, де від суботи до сьогодні у заторі серед морозів і кучугур застрягли понад 600 автомобілів, потроху оживає.
Дорога між Буськом і Бродами нині схожа на тунель – машини туляться одна до одної, поки працюють грейдери та екскаватори, та все ж поволі просуваються.
Причиною поневірянь багатьох людей, за словами очевидців, стала вантажівка, яку розвернуло поперек дороги у селі Дуб'є. За кілька годин з обох боків зібралося сотні автомобілів. А снігопад за лічені години засипав машини снігом, паралізуючи рух. Хтось поки міг, грівся у салонах авто, хтось подався по допомогу в село – місцеві годували, забирали на ніч дітей і привозили кіньми пальне.
Рух на трасі відновили сьогодні вранці. МНСники спершу витягли всі автомобілі із заторів, потім почали пропускати легковики. Вантажівки рушили тільки надвечір. Рятувальники обіцяють, що впродовж ночі вони повністю розчистять замети.
Волинь теж засипало снігом, для всіх школярів області сьогодні й завтра оголошено вихідні. На дорогах – теж ускладнений рух. Зі снігового полону МНСники врятували 17 швидких, 32 автобуси та півсотні легковиків. Така ж ситуація і на Рівненщині. Там із заметів визволили 160 людей, 40 із них діти. Через затори на дорозі одна жінка народила в кареті швидкої. Замело і Тернопільщину. Тут скасували багато автобусних рейсів, аби люди знову не потрапили у снігову пастку.
«Хотілось б застерегти водіїв, щоб вони не виїжджали без нагальної потреби. Особливо звертаємось до водіїв важкогабаритних засобів, щоб вони подбали про обладнання своїх автомобілів спеціальними цепами проти ковзання», – каже керівник прес-служби ТУ МНС у Волинській області Ірина Варварук.
Через негоду в 11 областях знеструмлено майже 400 населених пунктів. А на Донеччині замерзають інваліди та ветерани війни. У горлівській 5-поверхівці, де мешкає понад 200 людей, досі немає опалення – бо будинок має майже 150 тисяч гривень заборгованості.
Рятувальники розгорнули сотні пунктів обігріву по всій Україні. У Луганську сьогодні – мінус 15, а далі обіцяють і всі 25 нижче нуля. Повсюди хурделиці і шквальні вітри.
«Завдання МНС полягає у своєчасному наданню тепла, допомоги. У минулі роки у нас були смертні випадки, тому що люди без певного місця проживання в умовах низьких температур недостатньо уваги приділяють своєму здоров'ю», – говорить заступник начальника головного теруправління МНС Україні в Луганській області Олександр Дробот.
Та дбати про своє здоров’я у холоднечу мають усі українці – закликають і рятувальники і лікарі.
«Намагайтеся менше бути на вулиці, якщо виходите – не на голодний шлунок. Дивіться за дітьми, бо під час ігор вони не зважають, що можуть обморозитися», – каже помічник начальника територіального управління МНС України у Черкаській області Костянтин Проценко.