Майже 350 тисяч закарпатців мають підвищений тиск (ВІДЕО)

foto

Відвідай лікаря, візьми рецепт, отримай знижку: ліки для гіпертоніків за рецептом — дешевші.

Кожен четвертий українець має гіпертонічну хворобу. І хоча сам по собі підвищений тиск є тільки симтомом певних порушень в організмі, проте наслідки гіпертонії  важкі - інфаркти міокарда, інсульти, серцева недостатність, інвалідизація хворих, і як наслідок - збільшення смертності.

Щоб зупинити невпинне зростання гіпертонічних ускладнень урядом країни був запроваджений пілотний проект, який частково компенсує хворим на гіпертонію вартість ліків та спонукає пацієнтів щомісяця проходити медичний огляд у сімейного лікаря, терапева чи кардіолога.
За словами головного лікаря обласного клінічного кардіологічного диспансеру РОМАНА СОСКИДИ  нині 344 тисячі наших краян мають підвищений тиск. Щороку в області стається 1000 гострих інфарктів, під час яких помирає кожен п’ятий. Підступність гіпертонічної хвороби полягає в тому, що вона може протікати безсимтомно і подекуди людина не здогадується про підвищений тиск та небезпеку.
Але, якщо хоча б раз був зафіксований підвищений тиск і лікар встановив діагноз – артеріальна гіпертензія, то щоденний прийом ліків повинен стати обов»язковим і пожиттєвим. Тільки таким чином можна звести до мінімуму ризики важких уксладнень: інсультів та інфарктів.          
   Виписати рецепт на ліки від гіпертонії може будь-який лікар - сімейний, невропатолог, кардіолог. Головне – бажання пацієнта і розуміння необхідності проходження раз на місяць консультаційних оглядів у медика-фахівця та постійний прийом ліків.
   Перелік ліків від гіпертонії, що підпадають під державне відшкодування, включає в себе сім хімічних формулу та близько 250 різних найменувань. В кожній із визначених аптек цей перелік ліків є.
   На відшкодування вартості ліків від гіпертонії наша область цьогоріч отримала 1 млн.127 тисяч гривень.
 Держава вже потурбувалась про дешеві ліки від найпоширенішої хвороби. Тепер черга самих пацієнтів потурбуватися як про своє здоров»я, так і про заощадження коштів. А для цього потрібно тільки відвідати свого дільничного лікаря, отримати рецепт і у найближій визначеній аптеці придбати ліки за зниженими цінами.

Роман Соскида – головний лікар ЗОККД, про референтні ціни:


Де і як можна отримати рецепт та ліки за референтними цінами

Роман Соскида – головний лікар ЗОККД, Тетяна Козак – головний лікар Ужгородської міської поліклініки, Наталія Іваньо – міський кардіолог, Віталія Апшай – провізор


10 грудня 2012, 9:08
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.