Найактивніша роль у цій "справі" відводиться лісгоспам і міліції.
До зимових свят у лісових господарствах готуються вже давно. Та для місцевих лісничих Новий рік – час зовсім не святковий. Адже на зелених красунь починають полювати браконьєри.
Та ще з минулого року в Україні вирішили боротися з ними по-новому. І тепер на кожне зрізане дерево мають чіпляють спеціальну бирку.
«Ця бірочка перед реалізацією кріпиться на кожному дереві у верхній частині. Потім вона так і залишається для подальшої реалізації. Вона закріплена таким чином, що вже знятися не може», - пояснює лісничий Костянтин Ковальчук.
У номері зашифровано назву та місце знаходження господарства, де виростили ялинку. Перевірити дані просто – подзвонити на гарячу лінію або встановити на телефон безкоштовну програму.
Дерева лише з такими чіпами – легальні, наголошують у Державному агентстві лісових ресурсів. Тих, хто продаватиме ялинки без позначок, штрафуватимуть до 1,7 тисяч гривень за кожне деревце і можуть навіть порушити кримінальну справу. Та цьогоріч міліціонери вистежуватимуть не лише продавців, а й покупців.
Цього сезону в Державному агентстві лісових ресурсів готові продати до мільйона дерев. Переконані - цього цілком вистачить, аби задовольнити попит українців.
Вартість 12-річної ялинки - від 59 гривень, а от вже старші можуть коштувати і 200, і 300. У цьому лісгоспі обіцяють – дерева зрубатимуть лише за кілька днів до продажу, аби вони потрапляли в оселі українців свіжими.
Та от скільки дерева коштуватимуть на базарах – чиновники сказати не можуть, бо ціни визначають самі підприємці, тож усе залежатиме від їхнього сумління, повідомляє ICTV.
Загалом цьогоріч у Закарпатській області заплановано реалізувати реалізувати 59,6 тис. новорічних ялинок. Зокрема, підприємствами ЗОУЛМГ - 36,6 тисяч, філіями державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» - 23 тисячі дерев.
Як повідомив перший заступник начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Пукман, головою облдержадміністрації видано розпорядження «Про заходи щодо реалізації новорічних ялинок та охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок у передноворічний період». Зокрема, цим розпорядження передбачається створення спеціальних торговельних точок, де реалізовуватимуться лише промарковані ялинки. Таких місць продажу в області буде 59.
Ялинка — традиційний атрибут Новорічно-Різдвяних свят (ВІДЕО)
Міліція "полюватиме" на закарпатців, котрі куплять ялинку без електронної "мітки" (ВІДЕО)
Промарковані ялинки продаватимуть у 59 "спецточках" на мапі Закарпаття
80-річну головну ялинку Закарпаття до Ужгорода привезуть вже завтра (ФОТО)
Ялинки на ринках Закарпаття коштуватимуть в середньому 40 грн. (+ВІДЕО)
Як новорічну красуню в обласному центрі Закарпаття встановлювали (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Головна ялинка Закарпаття буде 20 метрів заввишки
Як зробити ялинку з паперу та кави (ФОТО, ВІДЕО)
07 грудня 2012, 8:44 KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та України