Лотерея «Green Card» стартувала — чи дістанеться вона комусь із закарпатців?

2 жовтня в Україні розпочалась реєстрація на лотерею «Зелена карта», яка триватиме лише місяць. Ті, хто не має іншої можливості виїхати за кордон, окрім як узяти участь в лотереї, чекає цього моменту цілий рік. Серед тих, хто чекає – багато закарпатців.

За статистикою, українці – одні із тих громадян, які найбільше прагнуть потрапити до США. Більше туди хочуть тільки громадяни Бангладешу, Гани та Нігерії. Так, минулого року у лотереї «Зелена карта» узяли участь 853 тисячі українців, з них – 6 тисяч отримали карту. Саме українці є лідерами по кількості отриманих грін-карт у Європі:

«Шанси виграти грін-карту – хороші, вони, принаймні, набагато більші, ніж шанси виграти пристойну суму грошей у державну лотерею. І на ту кількість заявок (853 тисячі) дивитися не слід, оскільки багато хто з українців неправильно заповняє анкети, або ж прикріпляє до анкети невідповідну фотографію, до прикладу, фото неправильного розміру – а таку заявку просто не розглядають. За рахунок таких людей шанси виграти збільшуються в рази» – розповідає представник туристичного агентства «Гарячі тури» в Ужгороді – чи не єдиного, яке консультацією та заповненням усіх необхідних документів допомагає тим закарпатцям, які вже виграли грін-карту.

Окрім того, агентство записує та готує до співбесіди з консулом, допомагає перекласти і заповнити анкету, адаптуватися в штатах… Перелік всіх послуг цього агентства перераховувати не будемо, адже він складається із 20 пунктів – воно й не дивно, адже після виграшу грін-карти на людину чекає складний і тривалий процес заповнення документів, переїзду, може знадобитися і перекладач. Більшість закарпатців після виграшу грін-карти обходять консультаційні центри і самотужки намагаються заповнити усі необхідні документи, які потрібні для виїзду до США. Окрім того усі «іміграційні зв’язки» люди напряму підтримують виключно з урядом США та консультаційним центром штату Кентуккі. Тому точну статистичну інформацію щодо закарпатців, які виграли грін-карту, або таких, що узяли участь у лотереї отримати неможливо. Тож можна лише відштовхуватися від тих цифр, які нам надали в туристичному агентстві, яке знаходиться в Ужгороді.

Його представник розповів нам, що цьогоріч  до них звернулося 5 закарпатців, яким пощастило виграти грін-карту: « У нас щороку люди виграють грін-карти. У цьому році ми допомагаємо 5-ти закарпатцям. Вони ще не виїхали у США, оскільки зараз якраз час, коли вони проходять інтерв’ю у посольстві США. Але вже наступного року всі вони будуть у Штатах. У позаминулому році, наприклад, у нас було більше – 8 таких щасливчиків. Цьогоріч розіграш грін-карт тільки-но розпочався, – з 2 жовтня.  Тому ми дізнаємося переможців тільки після 1 березня 2013 року. Я пропоную усім спробувати узяти участь у розіграші – адже це шанс змінити своє життя на краще, найлегша можливість легально імігрувати, жити, працювати та навчатися в США».

Вдалося знайти ще одне місце, де закарпатцям, що виграли грін-карту можуть надати консультаційні послуги. Причому ця організація консультує безкоштовно. « До нас щороку звертаються закарпатці, які виграли «Зелену карту». У розмові з ними, чому вони вирішили узяти участь у лотереї, вони пояснюють, що головна причина – відсутність нормальної високооплачуваної роботи, яку вони так і не знайшли у нас. Тому можливість виїхати у США – це нова сторінка у їхньому житті, яка багатьом дає шанс знайти там хорошу роботу», – розповідає Інна САБАДОШ, голова громадської організації «ВЕСТА».

Втім, якщо подібних консультаційних центрів в області замало, то це не означає, що закарпатці, які виграли грін-карту не звертаються до тих центрів, які знаходяся за межами області. Так, у компанії «Діверсіті Сервіс Центр», яка знаходиться у місті Львові журналісту «Часу Закарпаття» повідомили, що із Закарпатської області щороку надходить достатньо дзвінків. І цьогоріч вони вже зверталися до цієї компанії, аби та допомогла їм у перекладі, заповненні та розсиланні анкет. Втім, статистичну інформацію, компанія, на жаль, не веде.

Ті, хто вважає, що виграти грін-карту, виїхати шо США і знайти там хорошу роботу – це нереально, помиляється. Це реально навіть у тому випадку, якщо практично не знаєш англійську мову, – переконаний начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор МАЦОЛА: «Мій товариш вже 6 чи 7 років тому, як виграв грін-карту та виїхав до США. Сам він зі Львова. Коли приїхав у штати, то пракично одразу ж знайшов собі пристойну роботу. Тепер він має там свою приватну фірму, яка займається встановленням гаражних воріт. Вже й встиг забрати туди свою сім’ю. Приїжджає до нас зрідка, але ненадовго. Він каже, що там жити набагато краще і дуже задоволений тим, що виїхав з України».

Нагадаємо, що реєстрація на лотерею «Green Card» розпочалась 2 жовтня, тож зараз якраз час, коли ті, хто бажає виїхати до США заповнюють анкети на сайті Державного Департаменту США та фотографуються на грін-карту. Вимоги до фотографій на грін-карту дуже суворі. Є цілий список технічних характеристик такої фотографії, який можна знайти в інтернеті. Але більшість людей не забиває собі голову цими даними та біжить до фотосалонів, де знають усі характеристики такого фото та зроблять його за мить.

Як повідомили журналісту «Час Закарпаття» в ужгородському фотосалоні «Портрет» цьогоріч тільки в їхньому фотосалоні фотографувалися на грін-карту вже близько 15 ужгородців, а за місяць протягом якого триває розіграш грін-карти ця цифра деколи доходить до 100 чоловік! Це тільки в одному з фотосалонів міста, тож можна уявити скільки є бажаючих заповнити анкету та емігрувати в США.

“Я сьогодні чи завтра заповню анкету на сайті Департаменту. Консультаційним центром не користуюся, оскільки добре знаю англійську мову і сама уважно прочитала усі вимоги до анкети, – розповідає «Часу Закарпаття» студентка з Ужгорода, Катерина. – Фотографію зробила у фотосалоні, оскільки самотужки її оформити так, як це вимагає Департамент досить важко. Хочу виїхати до США, оскільки та зарплата, яку сьогодні пропонують в Україні мене не влаштовує. В мене є знайомі, які виграли грін-карту і тепер щасливо живуть в Америці”.

Слід зазначити, що усі анкети на грін-карту потрібно заповнювати тільки на сайті Уряду Сполучених Штатів Америки — www.dvlottery.state.gov/. Усю інформацію, пов’язану з правилами розіграшу, перевіркою статусу учасника, можна знайти на сторінці Посольства США в Україні — http://ukraine.usembassy.gov/. Окрім того участь у лотереї є безкоштовною. І тільки у разі виграшу грін-карти необхідно буде оплатити деякі іміграційні збори, передбачені законодавством США.

Саме тому консульство США неодноразово застерігало українців не слухати шахраїв, які вимагають гроші не за консультації, а, до прикладу, за гарантію виграшу грін-карти. Останнє, неможливо, оскільки переможців обирає комп’ютер. Про шахраїв, зокрема попереджав закарпатців віце-консул США Леон ГЕНДІН, який у 2010 році перебував з робочим візитом на Закарпатті. «Хочу наголосити, що немає жодних представництв, жодних посередників, які могли б вплинути на процес отримання візи. Реєстрація для участі у програмі «Green Card» – безкоштовна, консульський збір слід сплатити лише у разі виграшу. Ви можете потребувати сторонньої допомоги лише для перекладу даних анкети англійською мовою», - сказав тоді віце-консул. Узяти участь у розіграші може практично кожен. Знання англійської для отримання зеленої карти не потрібні. Участь можна брати з 18 років. Учасник повинен народитися в країні, яка знаходиться у списку країн-учасниць лотереї.

Поки що Україна входить в цей список. Проте, не виключено, що через великий потік мігрантів з України її невдовзі можуть викреслити з переліку. Потрібно також мати як мінімум середню освіту. Якщо вирішили все ж таки заповнити анкету та узяти участь у лотереї, потрібно поспішати. Вона триватиме до 3 листопада. Переможців визначать 1 березня 2013 року. В цей день на сайті Уряду Сполучених Штатів Америки як завжди буде справжній ажіотаж – усі перевірятимуть статус своєї заявки.

Віктор ТАР, “Час Закарпаття”


09 жовтня 2012, 14:56
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття, України та світу

Сподобалась новина? Підтримай KarpatNews натиснувши "Подобається"!

Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.