В Ужгороді засідала Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи розвитку туризму на території Закарпатської області та Карпатського регіону».
У великому залі облдержадміністрації зібралися провідні закарпатські, угорські та словацькі фахівці з туризму. З презентацією «Туристичні шляхи та маршрути як складова туристичного продукту Закарпаття» виступив проректор УжНУ, завідувач кафедри туризму Федір Шандор. Почав свій виступ з того, що за допомогою наведення різних визначень слова «маршрут», він окреслив основні ознаки туристичного маршруту.
«Маршрути з часом перетворюються на бренди, наприклад, коли нас цікавить про угорський бо грач, то ми йдемо у ту місцевість, де проживають угорці – це за країною походження, маршрут до Санта Клауса у Фінляндії – це за регіональним походженням, віденська кава – ніхто не бачив її, але всі їдуть у Відень, щоб скуштувати її – це за містом походження. Тому, як бачимо місто, регіон чи країна походження туристичної цікавинки можуть зробити бренд державі», – зазначив Федір Шандор.
На Закарпатті прокладено вже багато маршрутів, також планується запустити чимало нових. Головне, щоб закарпатці, які проживають на цих маршрутах підтримували їх розвиток, а то сміття, яке можна зустріти під час екскурсій кидають не туристи, а саме жителі тих місцевостей.
«До прикладу, медовий туристичний маршрут бере початок із Словенії, далі потрапив в Україну і через деякий час на Закарпаття – у нас створили свій маршрут, а два роки тому заснували Медовий дім у Мукачеві. До речі, останнім часом для мілітарі-туристів набирає обертів популярності маршрут по оборонним лініям, адже по кількості туристами №1 у нас є росіяни, через відсутність візового режиму і легкого в'їзду в Україну. Ось для них, для їх пам'яті, важливі ці місця, тому все частіше їх відвідують», – продовжив завідувач кафедри туризму.
А щодо планів на майбутнє, Федір Шандор сказав: «У перспективі у нас є ідея об'єднати існуючі маршрути у вісьмох країнах регіону Карпат для збільшення кількості відвідувачів, розробка об'єктів та інфраструктури вздовж туристичних маршрутів, проведення різноманітних культурних заходів на цих місцевостях, ну і звісно, розробка нових маршрутів».