Рубрика: «21:Ужгород»

18 липня

Закарпатці! Стережіться ...жінок із немовлятами!

foto

Журналісти газети «Закарпатська Правда» продовжують досліджувати, яких видів шахрайств слід остерігатися краянам.

Аферисти з кожним роком стають все активнішими і фраза  Остапа Бендера про те, що «існує понад 400 законних способів обвести людину навколо пальця» – вже не перебільшення. Спритні ділки влаштовують кредитні афери, машинні перепродажі, підробляють документи, продають липове житло, медичні препарати, втираються в довіру і змушують віддавати всі гроші, переписати на них майно, «ламають» сигналізації автівок і вичищають з них усе цінне. Про те, які шахрайства регулярно трап¬ляються в області – чергове розслідування «Закарпатки».

Гастролери – найстрашніші  

«Закарпатка» вже розповідала про квартирних аферистів, але крім них існує ще чимало видів ошукування населення. Загалом, як роз’яснює заступник начальника управління по майнових злочинах карного розшуку МВС України в Закарпатській області Михайло ДЕЯК,  цьогоріч  аферисти активізувалися по всій країні. На Закарпатті з початку року зафіксовано понад півтори сотні афер, торік було менше. Від себе додамо, що статистика включає лише зафіксовані випадки, тобто, коли люди повідомили про те, що їх ошукали. Та часто «кинуті» громадяни, котрі «попали» на незначні суми, прос¬то не подають заяви в органи УМВС.

Так чи інакше, звертатися до міліції потрібно, адже це може вберегти інших громадян від тієї ж пастки, в яку, можливо, потрапили через незнан¬ня ви. Крім того, якщо аферисти бачать, що їхня «діяльність» починає привертати занадто ба¬гато уваги – діють обережніше або змінюють місце дислокації. М. Деяк додає: «Із 150 зафіксованих випадків уже розкрили 88. Комусь навіть втрати повернули. Нерозкриті ще 62 шахрайства, переважно тому, що аферисти часто – гастролери». Тобто методика цих спритників така, що вони мандрують країною, заїжджають у певну область, кілька днів шукають жертв та наживаються на них – і перебираються в інше місце. Тому правоохоронцям важко спіймати їх «на гарячому». Інша причина такого кочування, як запевняє психолог Олег БОРОВСЬКИЙ, ще банальніша: «Якщо людина перебуває довгий час на одному місці – її починають упізнавати сусіди, продавці. Та й сам аферист «обростає» знайомствами, симпатіями, а це погано впливає на його «роботу». 

«Продайте квартиру і я подвою ваші гроші» 

Правоохоронці кажуть, більшість шахраїв працюють чисто й швидко. Методи прості, але діє¬ві. «Ось випадок, що стався вже цього ро¬ку, – розповідає М. Деяк. – При¬їжджа дамочка поселилася на квартиру до ужгородської бізнесвумен, втерлася за короткий час до неї в довіру і переконала в тому, що для процвітання бізнесу їй слід… продати квартиру! Зазомбована чи загіпнотизована ужгородка позбулася житла і прийшла до аферистки із 40 тисячами доларів. Шахрайка далі вигадала «гарантований спосіб» … подвоїти суму! Для цього загадала жінці виставити замотані в целофан пачки грошей на стіл. Далі відвернула її увагу (попросила принести щось для ритуалу) й підмінила гроші на подібний целофановий згорток із фальшивими купюрами. Після чаклування ж наказала «клієнтці» поставити гроші в шафу й не чіпати 3 дні. Мовляв, лише тоді сума подвоїться… Зрозуміло, що за цей час шахрайки і слід простиг».      

Стережіться ...жінок із немовлятами 

Менш вишукані способи обману практикують квартирні аферисти. Найпопулярнішим способом нажитися так є продаж «акційного» меду чи молока, про що «Закарпатка» писала. Інший різновид «кидання» виглядає так: на подвір’я заходять дві жіночки з немовлям і кажуть, що малечі треба змінити підгузник. Поки господарі та одна «мамочка» сюсюкаються з дитям, інша гостя винюхує, чи є в хаті гроші.

Багато людей впускають і липових представників газової служби чи енергонагляду: такі спритники поки дійдуть до лічильників, уже мають поняття про квартиру та її цінність для подальшого «об¬чищення». За помешканням встановлюється спостереження і визначається слушний момент для злому... 

Як уберегти нерви та роками нажите майно 

Щодо квартирних шахрайств та крадіжок, особливо у літній час, начальник управління державної служби охорони в Закарпатсь¬кій області Олександр КОНЮШОК наголошує, що дотримання простих порад допоможе читачам уникнути ризику стати жертвою квартирного злодія, зберегти не лише нерви, а й роками нажите майно: «Насамперед потурбуйтеся про технічне укріплення входу до вашого житла. Укріпіть одвірки та самі двері, по можливості поставте подвійні вхідні двері та надійні замки на них. На вікнах квартири, розташованої на першому поверсі, установіть металеві грати. Правило друге: створіть видимість вашої періодичної присутності. Спочатку злодій загляне у поштову скриньку, спостерігатиме, чи увімкнене ввечері світло. Домовтеся з родичами або сусідами, яким довіряєте, щоб вони взяли на себе виконання маскувальних функцій. Правило третє: від’їжджаючи, про всяк випадок потурбуйтеся про збереження грошей та дорогих речей. Якщо у вас немає дома сейфу, тоді краще віддати цінності родичам. Можна також абонувати камеру в банку. Правило четверте: перед від’їздом закрийте усі вікна, балконні двері, кватирки. Не залишайте цінні речі на видному місці – не спокушайте людей, які бувають у вашій квартирі. Правило п’яте: сигналізація – головний ворог злодія. Найнадійніший метод попередження крадіжки – звернутися в державну службу охорони. Тож якщо ви вжили усі можливі заходи, щоб уникнути ризику стати жертвою квартирних крадіїв, – можете зі спокійною душею від’їжджати у відпустку». 

У горі й хворобі люди віддають усе! 

Ще один популярний вид «розводняка» – «лікувальні» препарати. Під виглядом панацеї від тієї чи іншої хвороби людям за грубі гроші пропонують курси в кращому випадку пігулок-«пустушок». Найпопулярніші ліки – від надлишкової ваги та тяжких хвороб. І часто їх продажу сприяють засоби масової інформації. Знайомий автора Валерій, котрий по молодості на початку 2000-х працював офісним розповсюджувачем, нині каже, що просувати ліки – це був добрий вид заробітку. Розміщали оголошення в газетах, на стовпах та в під’їздах. «Причому вказували реальний препарат, але підбирали такий, що випускають лише в Японії чи Штатах, аби розумникам, які перевіряють все через Інтернет, важче було розбиратися, що й до чого, – зізнається він. – Пігулки ж були переважко вітамінками чи біодобавки, але їх рекламували як засоби проти пухлин, хвороб внут¬рішніх органів… Народ «вівся» на все, що завгодно».

Як організовані аферисти, так і одинаки полюбляли і досі полюбляють ловити людей поблизу лікарень. Вибирають шахраї заплаканих або засмучених, вразливих жінок і пропонують «найкращі таблетки від усього» чи пояснюють, що всі негаразди у них від того, що на них хтось «навів порчу». Те ж саме проробляють із дітьми та підлітками: їх аферисти «чіпляють» переважно на дитячих майданчиках та на лавицях біля під’їздів. Обіцяючи відведення  «порчі», переконують, що потрібно віддати певну суму чи коштовності, аби понести в монастир та відмолити. Шахраї майже поголовно володіють гіпнозом, тож якщо вчепляться в людину, то витиснуть із неї все до копієчки.

І насамкінець треба сказати, що наразі стрімко розвивається комп’ютерне шахрайство. Якщо хакери «ламають» у «павутині» охоронні системи банків та служб безпеки, то що казати про якісь особисті дані чи секрети. Суміжним шахрайством є мобільне, коли в Інтернеті пропонують усе – починаючи від гороскопа й завершуючи бізнес-проектами. Але це вже тема іншої розмови...   

Тарас ВАЩУК, "Закарпатська правда"

P.S. «Закарпатка» продовжує відслідковувати тему аферистів та шахрайств. У наступному номері газети читайте про те, як не потрапити на гачок шахраїв-позичальників. 


18 липня 2011, 9:14
KARPATNEWS.in.ua — Усі новини Ужгорода, Мукачева та ЗакарпаттяСхожі новини


На часі. Водні види спорту (ВІДЕО)

Замість подвір’я – смітник (ВІДЕО)

Пішоходів-порушників штрафуватимуть (ВІДЕО)

Детально. Летовище над Ужем (ВІДЕО)

Система «Dozor City» в Ужгороді (ВІДЕО)

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину