Рубрика: Суспільство

02 жовтня

Прокуратура у Верховному Суді довела необхідність проведення публічних закупівель для прозорої діяльності держлісгоспів

foto

За принципової позиції Офісу Генерального прокурора та Закарпатської обласної прокуратури Верховний Суд задоволив позов, що стосувався закупівлі товарів держлісгоспами за державні кошти та поставив крапку у спірному питанні щодо того, чи є такі лісогосподарські підприємства замовниками у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»

Верховний Суд погодився із доводами, викладеними обласною прокуратурою у касаційній скарзі, та скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій і визнав недійсним договір купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів на 3,6 млн грн.

Позов, про який йдеться, прокуратура подала в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби до одного з держлісгоспів краю та приватного підприємця. Мотивом для цього стало укладення вищевказаного договору між відповідачами без проведення публічних торгів, як це передбачено законодавством. Тобто йдеться про порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 1, абз. 2, 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі».

Прокурор наполягав, що держпідприємство зобов’язане здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти саме за результатами публічних торгів, адже воно засноване на державній власності та державна часта у його статутному капіталі становить 100%. Тому замовник повинен прозоро та відкрито показувати, яким чином він розпоряджається державними коштами.

Дотримання відповідними суб’єктами встановленої Законом процедури у подальшому забезпечить ефективне та прозоре здійснення закупівель і створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель. Таке прецедентне рішення суду є одним із кроків до запобігання проявам корупції у цій сфері.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури


02 жовтня 2021, 10:34
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Бустерні дози Pfizer та Moderna дають найкращий захист з усіх вакцин

За 11 місяців 2020 року закарпатські митники зафіксували понад дві тисячі порушень на кордоні

У НАН назвали кількість українців до кінця століття

В області виконали понад 500 тисяч щеплень від COVID-19

На Закарпатті 916 осіб з інвалідністю скористались послугами служби зайнятості з початку року

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено