Рубрика: Суспільство

21 вересня

Корисні поради щодо вибору пральної машини

Корисні поради щодо вибору пральної машини

Пральні машини є в кожній домівці. При виборі пристрою важливо враховувати його експлуатаційні і технічні характеристики. Саме такий підхід забезпечує тривалу і безперебійну роботу. Асортимент сучасної техніки настільки всілякий, що самостійно зорієнтуватися у виборі досить складний. Саме тому ми рекомендуємо ознайомитися з описаними нижче рекомендаціями по вибору пристрою. 

Автомат чи напівавтомат?

 • Автомат

Пральна машина автомат має програмне управління, що значно спрощує процес прання і дозволяє повністю виключити ручну працю. Технології зробили величезний стрибок за останнє десятиліття, саме тому автоматичні пристрої представлені в широкому асортименті. Від користувача пристрою потрібно лише завантажити білизну в барабан, додати порошок і натиснути кнопочку із потрібним режимом. Сучасні пристрої оснащені функцією автозважування, а також дозування прального засобу. Це не єдині опції такого пральної машини автомат, детальніше ви дізнаєтеся нижче.

 • Напівавтомат 

Пральні машині напівавтомат менш популярні, але все одно залишаються одним з надійних і перевірених часом варіантів. Такий тип пристрою оптимальний не лише для будинків у місті, а також для населених пунктів, де є проблеми з водопостачанням. Пральна машина з баком буде ідеальним варіантом для дач і заміських будинків. Процес прання напівавтоматичного такого агрегату ділиться на такі етапи:

 1. Завантаження барабана білизною; 

 2. Додавання миючих засобів; 

 3. Ручне складання програми прання; 

 4. Додавання гарячої води в спеціальний відсік; 

 5. Після завершення циклу прання розміщення білизни у відсік для віджимання.

Такий агрегат вимагає багато ручної роботи, що займає немало часу. Краще обирати напівавтоматичний агрегат, якщо немає можливості увімкнути його до водопостачання і каналізації. В іншому випадку варто купити пральну машину автомат, зекономив свій час.

Вертикальне або фронтальне завантаження?

Всі пральні машини за типом завантаження діляться на дві великі групі - з вертикальним і фронтальним завантаженням. Вибір відповідного типа пристрою залежить не лише від особистих переваг, а також від вільного місця, яке ви маєте в своєму розпорядженні. Важливо розуміти, що всі пристрої добре працюють і мають приблизно однаковий термін експлуатації.

 • Фронтальні

Сьогодні фронтальна пралка з сушкою є лідером технічного ринку. Така популярність обумовлена рядом переваг. Поміщаються речі всередину за допомогою об'ємного люка, що дозволяє дуже швидко і легко завантажити барабан. За процесом прання можна спостерігати через скляний люк. Верхня частина пристрою часто використовується як додаткова поличка. Пристрій можна вбудувати в меблі, що дозволяє оптимізувати простір, раціонально використовуючи кожен метр. Місткість такого агрегату може досягати до 14 кг, тому такий пристрій ідеальний варіант для великої сім’ї. Окрім переваг, пральна машина з фронтальним завантаженням має  і певні недоліки: для завантаження потрібно згинатися, а глибина пристрою сягає 60-85 см, що не дуже практично.

 • Вертикальні 

Такі пристрої дуже компактні. Їх без проблем можна розмістити на кухні, у ванній кімнаті або побутовому приміщенні. Завантажуються речі зверху, для цього немає потреби нагинатися. Важливий момент - об'єм такого агрегату обмежений, тому пристрій відмінно підійде середній сім'ї. На жаль, верхню кришку не вийде використовувати як поличку. Пральна машина вертикальна це ідеальний варіант для невеликої домівки чи квартири. 

Функціональні особливості

Дуже важливо звернути увагу на додаткові функції пральної машини з сушкою, саме від них залежить ціна та можливості пристрої. Найбільш затребувані такі опції:

 1. Відкладене прання - дає можливість запланувати прання. Це корисна функція для тих, хто буває дома рідко і часто у від’їздах. Запланувати можна не тільки день, але й конкретний час;

 2. Функція пари - економить час на прасування. Всі речі делікатно обдаються парою під заданою температурою. У результаті ви отримуєте чисту і без складок білизну;

 3. Додаткове полоскання - забезпечує ретельне очищення одягу від забруднень і порошку. Дана опція актуальна для людей з чутливою шкірою і алергіків;

 4. Aqua Stop - надійний захист від протікання. Опція фіксує появу рідини і перекриває подачу води;

 5. Захист від дітей - необхідний, якщо вдома є малята. Під час роботи пристрою блокуються двері, запобігаючи випадковому відкриттю;

 6. Половинне завантаження - якщо білизни зібралося не багато і треба терміново попрати, це відмінний варіант. Половинне завантаження дозволяє запустити економний і скорочений режим;

 7. Без віджимання - такий режим використовується для делікатних речей, щоб не пошкодити їх під час прання.

Які є типи управління

Перед тим як купити пральну машину, слід вибрати тип управління пристрою. Моделі з механічним типом експлуатуються вже багато років, тому і ціна на них невелика. Користування таким приладом просте і зрозуміле через те, що агрегат має обмежену кількість функцій. Пристрою не страшно попадання вологи, бруду і тд. 

Електронні пральні машини з сушкою - це сучасні  моделі, які мають якісне управління, зрозуміле користувачеві. Зміна режиму відбувається натисканням однієї кнопки. На дисплеї агрегату знаходиться сенсорний датчик, на якому міститься вся інформація про прилад. Якщо виникає якась несправність, це відображається на сенсорі.

Що таке класи прання, віджимання та енергоспоживання

Перед тим як пральну машину купити окрім функціонала слід продумати, який прилад найбільш економний і якісно виконує свою роботу. Зазначені показники маркуються згідно європейській системі від G до A. Всього є 6 класів і сучасні прилади переважно відносяться до А, А+, А++, А+++. Важливо розуміти, що купуючи прилад А++ ви отримаєте дуже економну техніку. Пральна машина напівавтомат з класом віджимання А дозволяє отримувати білизну, волога у якій не вище 45%. При виборі рекомендуємо враховувати свій бюджет, а також особисті вподобання. 

Чому машинки шумлять, і як цьому можна запобігти

Поки не існує повністю безшумних пральних машин з верхньою загрузкою. Як би тихо пристрій не працював, під час віджимання шум збільшується. Для сім'ї з маленьким дітьми купування пральної машини с мінімальним шумом є дуже важливим кроком. Під час роботи пристрою можна буде спокійно спати, відпочити і просто насолодитися тишею. У широкому асортименті сучасних пристроїв точно знайдеться безліч безшумних варіантів. Тихими вважаються агрегати, в яких рівень шуму не перевищує 72 дБ під час віджимання. В процесі прання цей показник знижується до 56 дБ. Міні пральна машина чи габаритна з такими показниками буде відмінним придбанням для вашого будинку. 

Як не помилитись з розміром

Перед тим як вибрати пральну машину, заздалегідь заміряйте простір, де буде стояти пристрій. Всі пральні машини розділяють за розміром на 4 категорії:

 1. Міні - 30-35 см;

 2. Невеликі - до 45 см;

 3. Малогабаритні - до 50 см;

 4. Класичні - до 55 см.

Також є великогабаритні пристрої, але вони зустрічаються в обмеженій кількості. Важливо вибрати розмір відповідний вашим потребам. Наприклад, для невеликої сім’ї немає сенсу купувати дуже об’ємну модель. Крім цього потрібно враховувати, що пристрій повинен вільно стояти - мати невеликий проміжок між стінами та іншими предметами. Використовуючи ці критерії вибору ви точно придбаєте пральну машину за хорошою ціною з потрібними розмірами.

 


21 вересня 2021, 16:30
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


Українські науковці знайшли речовини, які можуть запобігти гострій пневмонії від COVID-19

На Закарпатті виявили двох порушників правил рибальства

Вперше за 20 років збільшилася кількість людей, які живуть за межею бідності - ООН

З наступного року паркування на центральних вулицях Мукачева буде платним

Осінні канікули у школах можуть продовжити до місяця через коронавірус

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено