Рубрика: Політика

15 вересня

Качинський виключає можливість Polexit: Варшава однозначно бачить своє майбутнє в ЄС

foto

Правляча партія Польщі не планує виводити країну з ЄС (Polexit). Однак вона виступає за реформу Євросоюзу

Про це в інтерв’ю РАР заявив лідер правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS), віцепрем’єр-міністр Ярослав Качинський, передає Укрінформ.

“Не буде жодного Polexit. Це – вигадка пропаганди, який вже багаторазово використовувався проти нас. Ми однозначно бачимо своє майбутнє в ЄС”,- заявив Качинський.

Водночас, він підкреслив, що потрібно розв’язати кризу в ЄС, викликану інструментальним використанням Спільноти найсильнішими країнами, зокрема Німеччиною.

“Цьому потрібно протидіяти. Ми хочемо, щоб європейські угоди було доопрацьовано таким чином, щоб різного роду зловживання було максимально ускладнено”,- підкреслив лідер PiS.

Качинський наголосив, що Польща хоче бути в ЄС, але одночасно залишатися незалежною країною. За його словами, є сфери, де органи ЄС не повинні втручатися у національні справи. Йдеться зокрема про судочинство.

Як повідомлялося, нещодавно під час форуму у Карпачі віцемаршалок Сейму від PiS Телецький заявив, що потрібно буде пошукати “радикальних рішень”, якщо відносини Польщі і керівних органів ЄС ускладнюватимуться. Після цього опозиція знову звинуватила правлячу партію в бажанні вивести країну з ЄС.

Після приходу PiS до влади в Польщі в 2015 році відносини Єврокомісії і Варшави ускладнилися. У Брюсселі критикують чинну польську владу, зокрема за реформи у сфері судочинства. На переконання Єврокомісії, ці зміни спрямовані на підпорядкування судової гілки влади виконавчій.

У Польщі один з найвищих рівнів підтримки членства в ЄС: понад 80% поляків незмінно виступають за перебування країни в Спільноті, проти - менше 10%.


15 вересня 2021, 18:01
Karpatnews.in.ua — Новини Ужгорода, Мукачева, Закарпаття та УкраїниСхожі новини


В ЄС прокоментували можливість санкцій проти українських олігархів за корупцію

На Рахівщині затримали наркоторговця

На Закарпатті поліцейські припинили роботу ще шести підпільних ігротек

Британія, США та Австралія створили нове оборонне партнерство

Іноземця, якого розшукував Інтерпол, видворили з України

їїїїїїїї...

Прокоментуй новину


Обговорення тимчасво зупинено