У Європі почастішають екстремальні посухи — вчені
Кліматична криза призведе до збільшення частоти й інтенсивності літніх посух у кількох європейських регіонах
Вчені з Німеччини і Канади склали прогноз, згідно з яким до кінця 21-го століття очікуються частіші і триваліші посухи в Європі. Нове дослідження, яке опублікувало Frontiers in Water, показує, що з часом європейські посухи стануть суворішими й екстремальнішими, пише EurekAlert.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), посухи несуть найсерйознішу небезпеку для сільського господарства в усіх частинах світу і щороку від їхніх наслідків страждають близько 55 мільйонів осіб у всьому світі.
Зі зміною клімату літні посухи стали актуальною проблемою в Європі. Дослідники виявили чітку тенденцію до збільшення тривалості й інтенсивності літніх посух і дефіциту опадів до кінця століття при сценарії з високими викидами вуглецю.
За їхніми даними, з 2080 по 2099 рік у Європі збільшиться частотаа й інтенсивність літніх посух і зменшиться кількість зимових посух у кількох регіонах з різним кліматом.
Вчені визначили чотири осередки майбутніх посух: Франція, Альпи, Середземне море і Піренейський півострів.
У Східній Європі й Альпах імовірність сильної та екстремальної посухи в майбутньому близько 20% (сильна) і 40% (екстремальна).
Для Франції моделювання прогнозує збільшення частоти екстремальних засух до 60%, у Середземномор'ї близько 80%, на Піренейському півострові - 96% у липні і 88% у серпні.
"Наше дослідження показує, що неослабні зміни клімату різко збільшують ризик виникнення посух у гарячих точках. Але також очікується, що в деяких регіонах, де посухи на цей час відіграють другорядну роль, їхній ризик у майбутньому буде значним. Ми показуємо, що Альпи варто розглядати як додаткову гарячу точку в майбутньому", - заявила один з авторів дослідження Магдалена Міттермаєр з Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана.
За її словами, екстремальних літніх посух можна уникнути шляхом пом'якшення наслідків зміни клімату.
За матеріалами Кореспондент