Коли та для чого потрібно робити комп’ютерну томографію?

Такий метод діагностики дозволяє отримати зображення чіткої якості. Завдяки цьому можна вивчати стан здоров'я внутрішніх органів. Наприклад, мозку, нирок, печінки, легенів, серця, кісток, судин і лімфатичних вузлів. Якщо вам потрібно пройти діагностику, це зручно зробити у клініці «Уросвіт». На сайті є великий перелік обстежень і {C}комп'ютерна томографія у Львові – зокрема.

Як це працює?

Коли рентгенівські промені проходять крізь тіло людини, вони зазнають різного послаблення (залежно від ураженої анатомічної будови). Чим значніше послаблюється промінь, чим щільніше перетинаються частини тіла. За допомогою так званих детекторів можна зафіксувати вищезгадані відмінності затухання. А згодом комп’ютер відтворює детальне зображення у тривимірній версії різних анатомічних областей. Якщо у вас є показання до такої діагностики, можна зробити її у Львові, на КТ ціна там невисока – деталі легко дізнатися на сайті «Уросвіт».

На відміну від традиційної рентгенографії, комп'ютерна томографія використовує потужний математичний процесор. Він здатний оцінити навіть найменшу втрату інтенсивності рентгенівського променя і, відповідно, розрізняти навіть структури зі скромною різницею в щільності. За допомогою рентгенівського випромінювання КТ «вражає» анатомічну область, що представляє інтерес, із кількох різних ракурсів. Цей аспект необхідний, щоб створити тривимірне зображення, сповнене деталей.

Для чого використовується КТ?

Комп'ютерна томографія потрібна для ідентифікації:

  • Пухлин – як доброякісних, так і злоякісних, навіть у початковій фазі;

  • Судинних захворювань і вад розвитку (наприклад, емболія легеневої артерії, тромбоз глибоких вен, ішемічна хвороба серця, аневризма головного мозку чи аорти тощо);

  • Запальних станів (наприклад, енцефаліт, апендицит, панкреатит тощо);

  • Захворювань, що характеризуються змінами паренхіми (наприклад, цироз печінки, фіброз легень тощо);

  • Метастазування;

  • Набряклих лімфатичних вузлів;

  • Захворювань і станів опорно-рухового апарату (системні м’язові захворювання та переломи кісток);

  • Наслідки інфекцій або серйозних травматичних ушкоджень (наприклад, крововиливи).

Крім того, КТ – це процедура, яка може виконувати роль:

  • Посібника з планування променевої терапії пухлини;

  • Посібника з біопсії внутрішнього органу;

  • Керівництва при плануванні операції щодо певного органу, кровоносної судини чи певної кісткової структури;

  • Інструменту для дослідження кровообігу всередині судин анатомічної області;

  • Інструменту для моніторингу певних захворювань (наприклад, пухлин) та оцінки результатів конкретної операції (наприклад, видалення пухлини).

Тож КТ – діагностичний тест, який корисний і в терапевтичній сфері зокрема.

Яка різниця між КТ і МРТ?

Хоча результат в обох випадках складається з детальних тривимірних зображень, між КТ та МРТ є істотна різниця. Комп’ютерна томографія використовує іонізуюче випромінювання та обробляє його вплив, діючи на певний анатомічний район. А МРТ ґрунтується на використанні магнітних полів і на енергії, яку виробляє анатомічний відділ.

Існують різні типи КТ, залежно від мети й анатомічної області, що сканується. Лікар призначить вам конкретну процедуру, якщо ви маєте показання для неї. Звертайтеся до спеціалістів «Уросвіт», щоб отримати консультацію, пройти обстеження чи лікування. Будьте здоровими!


Інші публікації

У тренді

karpatnews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на karpatnews.in.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на karpatnews.in.ua

© Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачева та України на KarpatNews. All Rights Reserved.